ефірна олія

Виробництво біодизеля без каталітичної сепарації за допомогою процесу інтерестерифікації пальмової олії з використанням біокаталізатора з ефірної олії

Трансестерифікація – це метод, який широко використовують у виробництві біодизеля. Тому метою цієї роботи було дослідити реакцію інтерестерифікації пальмової олії метилацетатом з використанням біокаталізатора з ефірної олії, зокрема, евгенолу та каджупутувої олії. Робочі параметри були такими: 250 г пальмової олії, мольне співвідношення пальмова олія:метилацетат 1:6, температура реакції 60ºC, швидкість перемішування 300 об/хв, біокаталізатор 0,75% мас. по відношенню до олії, час реакції 15, 30, 45, 60 і 75 хв.

Хімічний склад і антиоксидантна активність ефірної олії з листя globularia alypum L. (айн-дефла, алжир)

З використанням ГХ/МС методу проведений аналіз хімічного складу ефірної олії, отриманої внаслідок гідродистиляції висушеного листя Globularia alypum L., з виходом 2,10±0,09 %. Визначено 60 компонентів, які представляють 99,04 % від загальної кількості олії. Для оцінювання антиоксидантної активності застосовано три різні підходи: вловлювання вільними радикалами 2,2-дифеніл-1-пікрилгідразилу (DPPH), тест-системи знебарвлювання -каротину (BCB) та аналіз антиокиснювальної здатності (FRAP). Проведено порівняння одержаного антиоксиданту з антиоксидантною синтетичною аскорбіновою кислотою.

Застосування мікрохвильової екстракції без розчинника для екстракції харчових ефірних олій

Запропоновано використовувати мікрохвильову екстракцію без розчинника (МЕБР) як метод «зеленої технології» для екстракції харчових ефірних олій, які широко використовуються у парфумерній та фармацевтичній промисловості, а також в ароматерапії. Такий метод є поєднанням мікрохвильового нагріву та сухої перегонки за атмосферного тиску без додавання будь-якого розчинника або води. Виділення і концентрування летких сполук відбувається одностадійно. За допомогою вказаного методу проведено екстракцію базиліку (Ocimum Basilicum L.) за атмосферного тиску і 373 К протягом 30 хв.