європейські стандарти

Управління відходами упаковки: європейські стандарти та законодавство України

Стаття присвячена дослідженню сучасного стану та перспектив імплементації у національне законодавство нормативних положень Європейського Союзу у сфері поводження з відходами, зокрема Директиви Європейського Парламенту і Ради «Про упаковку та відходи упаковки» № 94/62/ЄС від 20 грудня 1994 року.

Реформи як обов’язкова умова вступу України до Європейського Союзу

Реформи та їх вплив є невід'ємною частиною процесу вступу країн до Європейського Союзу. Ці заходи створюють фундамент для гармонізації законодавства країни з європейськими стандартами і нормами, а також сприяють покращенню рівня життя громадян та стабільності суспільства. Одним з ключових аспектів реформ є економічні зміни. Країни, що прагнуть вступити до Європейського Союзу, зазвичай впроваджують реформи, спрямовані на лібералізацію ринків, покращення підприємницького клімату та боротьбу з корупцією.

Потенціал гармонізації національного трудового законодавства до європейських стандартів

У статті розкрито потенціал гармонізації національного трудового законодавства до європейських стандартів у контексті євроінтеграції України. У контексті євроінтеграції України конститутивні засади реалізації права на працю повинні формуватися на домінантах: забезпечення максимальності законодавчо визначених трудових прав й гарантій, оптимальності можливостей їх реалізації та ефективного запобігання порушенням трудових прав працівників.

Роль вищих органів державної влади в євроінтеграційних процесах України

Дана стаття розглядає процес підготовки та вступу держави до Європейського Союзу (ЄС) з акцентом на роботу вищих органів влади. Автори аналізують ключові аспекти та етапи, які включають в себе перехід до європейських норм і стандартів, а також реформи, необхідні для відповідності стандартам ЄС. Стаття досліджує роль парламенту, уряду, та інших органів влади у впровадженні європейських політик та законодавства, а також оцінює їхню ефективність у цьому процесі.

Правовий статус громадських організацій України: євроінтеграційний процес стандартизації

Подано характеристику громадських організацій, проаналізовано відповідність чинного національного законодавства про громадські організації Рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо правового статусу неурядових організацій у Європі 2007 р. № СМ/Rec(2007)14, Фундаментальним принципам статусу неурядових організацій в Європі 2002 р. та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р.

The reform of the judiciary in the programmes of parliamentary political parties of ukraine and european judicial authorities standards

The programs of parliamentary parties in Ukraine in part of judicial reform, the
effectiveness of the proposed novelties and their compliance with European standards,
historical and practical experience of democratic states are researched. The analysis of the statutes of the programs is carried out in the context of understanding and constitutional
consolidation principles of judicial independence and autonomy of judges in the European
countries and the efficiency of justice