Роль вищих органів державної влади в євроінтеграційних процесах України

https://science.lpnu.ua/law/all-volumes-and-issues/volume-10-number-4-40...
Olena Romtsiv, Nazar Levchuk "The role of higher government bodies in European integration processes of Ukraine".

1
Національний університет “Львівська політехніка”, Навчально-науковий інститут права та психології
2
Національний університет «Львівська політехніка»

Дана стаття розглядає процес підготовки та вступу держави до Європейського Союзу (ЄС) з акцентом на роботу вищих органів влади. Автори аналізують ключові аспекти та етапи, які включають в себе перехід до європейських норм і стандартів, а також реформи, необхідні для відповідності стандартам ЄС. Стаття досліджує роль парламенту, уряду, та інших органів влади у впровадженні європейських політик та законодавства, а також оцінює їхню ефективність у цьому процесі.

Дослідження базується на аналізі практичних кроків та стратегій, які були використані різними країнами під час їхнього шляху до вступу до ЄС. Основні висновки статті спрямовані на розкриття ключових факторів успішного вступу та роботи вищих органів влади в цьому контексті, включаючи політичну волю, реформаторські заходи та механізми моніторингу та оцінки прогресу.

Серед вищих органів державної влади, які відіграють важливу роль у процесі вступу України до Європейського Союзу, можна виділити: 1) парламент України, який забезпечує законодавче регулювання процесу європейської інтеграції. Верховна Рада України, яка прийняла низку законів, спрямованих на гармонізацію чинного законодавства з вимогами ЄС, зокрема, в сферах прав людини, корупції та економічного реформування; 2) Президента України, який виступає як глава делегації від України в переговорах з ЄС. Його активна підтримка є важливою для сприяння процесу європейської інтеграції. Президент доручив ряд реформ та ініціював важливі міжнародні угоди, такі як Угода про асоціацію з ЄС; 3) уряд України, ключовим завданням якого є впровадження реформ і європейських стандартів. Серед основних пріоритетів - це правосуддя, антикорупційна політика, підвищення економічної стійкості та соціального захисту населення.

1. Pro Yevrointehratsiiu prostymy slovamy – Derzhavna rehuliatorna sluzhba Ukrainy. Derzhavna rehuliatorna sluzhba Ukrainy. URL: https://www.drs.gov.ua/yevrointegratsiya/pro-yevrointegratsiyu-prostymy-... (data zvernennia: 02.11.2023) [in Ukrainian].

2. Repetska A. (2019) Priorytetni zavdannia zakonodavchoi ta vykonavchoi hilok vlady v Ukraini shchodo yevropeiskoi intehratsii. URL: https://revolution.allbest.ru/law/01355093_0.html#text [in Ukrainian]. 

3. Kolomiiets D. Ukraina – YeS: shcho my maiemo zrobyty u statusi kandydata i koly mozhlyvyi vstup v Yevrosoiuz. Suspilne novyny. URL: https://suspilne.media/253476-ukraina-es-so-mi-maemo-zrobiti-u-statusi-k... koli-mozlivij-vstup-v-evrosouz/ (data zvernennia: 02.11.2023) [in Ukrainian].