міграційна політика

Трудова еміграція з України до Польщі: нормативно-правове регулювання, ключові проблеми та виклики

У статті зосереджено увагу на таких концепціях міжнародної міграції, як-от: «притягування- відштовхування», стратегія адаптації (акультурації), теорія відносної відмінності, теорія людського капіталу. Проаналізовано нормативно-правову базу України та Польщі у сфері регулювання трудової міграції, яка охоплює низку юридичних актів, прийнятих в обох країнах задля мінімізації можливих негативних наслідків збільшення міграційних потоків. З’ясовано головні «виштовхувальні» фактори трудової міграції країни-донора та «притягальні» фактори країни-реципієнта.

Причини та наслідки освітніх міграцій

У статті здійснено аналіз проявів освітньої міграції. Досліджено правове
регулювання академічної мобільності в Україні як інституційної форми освітньої
міграції. Визначено наслідки освітньої міграції для економіки країни, що приймає
іноземних студентів та для “країни-донора”. Узагальнено причини освітньої міграції

Спонукальні причини міграції в сучасних умовах

Дослідженно міграційні процеси, що відбуваються в сучасному транзитивному суспільстві і по-різному впливають на розвиток і держав-донорів, і держав-реципієнтів. Розглянуто спонукальні причини міграції з позиції сьогодення. З’ясовано характерні особливості сучасних міграційних процесів, що відбуваються в Україні, в контексті євроінтеграції.

Проблеми та виклики соціальній політиці Європейського Союзу в контексті міграційної кризи

Досліджено проблеми та виклики соціальної політики ЄС у контексті міграційної кризи. Акцентовано увагу на тому, що збереження динаміки напливу біженців та подальша ескалація міграційної кризи у найближчій перспективі може стати причиною ще більшого зростання економічних видатків через необхідність фінансування соціальної політики ЄС, яке проводиться з бюджетів країн-членів, як наслідок – тягар міграційної кризи лягає на громадян-платників податків, які проживають у межах Європейського Союзу.