квазігеоїд

Основні етапи підготовки вихідних даних для побудови топографічної поверхні моря

У роботі виконано дослідження висот поверхні Чорного моря з використанням даних супутникової альтиметрії. Побудована модель висот Чорного моря. Отримані результати були порівняні з висотами європейського квазігеоїда.

Визначення геоїда, поля сили тяжіння та топографії Чорного моря за даними супутникової альтиметрії

Мета. Мета роботи – розробити методику розв’язування основного завдання геодезії на акваторіях шляхом використання даних супутникової альтиметрії, а саме - визначити стаціонарну топографію Світового океану відносно геоїда. Метод супутникової альтиметрії як порівняно новий підхід високоточного супутникового знімання ­ забезпечує різні галузі наук про Землю найповнішою інформацією про стан океану та його зміни в часі, яку використовують, зокрема в наукових дослідженнях геодезії, океанографії та кліматології.

Оптимізація методу найменших квадратів для визначення гармонічних коефіцієнтів на сфері

У сучасному світі знання гравітаційного поля займає вагоме значення, оскільки без таких відомостей неможливе виконання низки сучасних задач, пов’язаних із супутниковими технологіями і не тільки. До таких задач можна зарахувати: запуск ракетоносіїв, прогнозування орбіт супутників, дослідження поверхні Світового океану, взаємна трансформація геодезичних та нормальних висот та багато іншого.