солі тіосульфокислот

МОДИФІКАЦІЯ БЕНЗИЛФТАЛІМІДУ ТІОСУЛЬФОНАТНИМ ФРАГМЕНТОМ ТА ВІРТУАЛЬНИЙ СКРИНІНГ БІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ ОДЕРЖАНИХ ТІОСУЛЬФОЕСТЕРІВ

Циклічні іміди є привілейованими фармакофорами та важливими будівельними блоками для синтезу ліків, агрохімікатів, сучасних матеріалів та полімерів. Ряд цінних природних продуктів містять у своїй структурі імідний фрагмент, зокрема міграстатин, лампролобін, юлокротін, кладоніамід А. Фталімід містить імідну структуру -CO-N (R) -CO-, що є одним із чинників біологічної активності цієї сполуки та вказує на її фармацевтичну корисність.

Синтез хіназолінових s-естерів ароматичних та гетероциклічних тіосульфокислот

З метою пошуку нових перспективних, біологічно активних субстанцій синтезовано хіназолінові S-естери ароматичних та гетероциклічних тіосульфокислот. Проведено взаємодію 4-хлорхіназоліну з натрієвими солями 2-метилбензен-, 4-амінобензен- і 2,3-діоксо-1,2,3,4-тетрагідрохіноксалін-6-тіосульфокислот у різних розчинниках за різних температурних умов. Встановлено умови перебігу реакцій заміщення за одним чи усіма реакційними центрами вихідних ди- та трифункціональних солей тіосульфокислот.