ентропія

ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛІ ДИФУЗІЇ ДРОБОВОГО ПОРЯДКУ В АНАЛІЗІ ДАНИХ ДИФУЗІЙНО-ЗВАЖЕНОЇ МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНОЇ ТОМОГРАФІЇ

У цьому дослідженні розглядається застосування рівняння дифузії дробового порядку для аналізу дифузійно-зваженої магнітно-резонансної томографії (DW-MRI або DWI) з метою валідації та розширення попередніх досліджень на основі відкритого набору даних. Було реалізовано модель дробового порядку з використанням функції Міттага-Леффлера та перевірено її коректність шляхом відтворення результатів, представлених у науковій літературі.

Subsystem of CPS information Support Organization

The possibilities of theinformation support for cyber-physical designing systems have been considered. Their coincidence with Open System Interconnection Standard has been analyzed. Their effectiveness has been taken into account. From this point of view, the usage of compression technique, low-energy wireless networks has been considered.

Збільшення ентропії кодового слова у двійковому каналі за постійної тривалості

Інформація стає найважливішим національним ресурсом, відмінною рисою якого є те, що він не тільки не зменшується, а навпаки, — збільшується (передусім у разі обміну даними), якісно удосконалюється й разом з тим сприяє найраціональнішому використанню усіх інших видів інформаційних ресурсів. Під час передачі дуже важливо в кожному кодовому слові упаковувати більшу кількість інформації, тобто збільшувати ентропію. У роботі запропоновано алгоритм синтезу кодових слів у двійковому каналі з ентропією, що перевищує в десятки разів тривалість сигнальної конструкції.

Segmentation of partially-blurred images using wavelet transform

Розроблено метод сегментування частково спотворених зображень із використан- ням вейвлет-перетворення, зокрема, койфлета порядку L=3, і ентропії як критерію сегментування. Застосовано метод k-середніх для сегментації зображення на основі розробленого критерію. Здійснено тестування методу, результати якого показали хороші показники сегментування, а саме: метод дає змогу досягти правильної сегментації більше ніж 82 % пікселів, а в багатьох окремих випадках більше ніж 90 %.

Термодинамічні властивості розчинності 2-метил-5-арилфуран-3-карбонових кислот в органічних розчинниках

Досліджені температурні залежності розчинності обох кислот в ацетонітрилі, диметилкетоні, ізо-пропанолі, етилацетаті та бензені. Результати представлені лінійною формою рівняння Шредера, за яким визначені ентальпії, ентропії та енергії Гіббса розчинності за 298 К. Теплоти плавлення кислот визначені методом диференційно-термічного аналізу, за якими розраховані ентальпії, ентропії та енергії Гіббса змішування. Виявлений компенсаційний ефект змішування для всіх розчинників, що містять карбонільну групу

Теоретичні засади методу оцінювання ентропії структуризованих поліфункціональних даних

Запропоновано теоретичні положення методу оцінювання ентропії та структурної складності поліфункціональних даних. Подано приклади розрахунку ентропійно- структурної складності поліфункціональних даних на основі різних інформаційних мір ентропії та критеріїв структурної складності.