озон

Дослідження реакції озону з етилбензеном та його заміщеними в рідкій фазі

У цій роботі досліджено реакції етилбензену та його заміщених з озоном у розчині крижаної оцтової кислоти. Вивчено продукти та кінетичні особливості окиснення, знайдено кінетичні параметри реакцій і запропоновано механізм озонування в рідкій фазі. Встановлено вплив дезактивуючих замісників (-Br, - NO2) в ароматичному кільці на селективність окиснення субстрату за бічним ланцюгом.

Деконтамінація біологічних агентів у стічних водах за допомогою синергетичних оксидних методів як ефективний спосіб захисту здоров’я населення і водних екосистем

Для виконання досліджень використовували висококонцентровані модельні стічні води, які за складом відповідали стічним водам, що утворюються на виробництвах молокопереробних підприємств, і містили молочний білок, вуглеводи й сахари сироватки. У них додавали господарсько-побутові стічні води, які були джерелом індикаторних фекальних мікроорганізмів.

Дослідження процесу рідиннофазного селективного окиснення 4-амінотолуену озоном

За результатами дослідження кінетичних закономірностей і механізму процесу каталітичного окиснення 4-амінотолуену озоном у рідкій фазі, розроблено основи технології синтезу 4-амінобензилового спирту та 4-амінобензальдегіду. Показано, що за умов озонування в розчині оцтового ангідриду в присутності сульфатної кислоти, манган(ІІ) ацетату або його суміші з калій бромідом зупинити окиснення можна на стадії утворення 4-амінобензилового спирту або альдегіду. Вивчено технологічні параметри і встановлено оптимальні умови реалізації процесів.