державний суверенітет

Злочини проти основ національної безпеки України: поняття та система

Анотація. У статті досліджено проблемні питання визначення поняття та системи злочинів проти основ національної безпеки України. Зокрема, розглянуто питання нормативно-правового регулювання визначення національної безпеки України на конституційному, законодавчому та підзаконному рівні. Проведено порівняльний аналіз різних думок вчених щодо визначення поняття та системи злочинів проти основ національної безпеки України.

Обмеження державного сувернітету в умовах глобалізації: теоретико-правовий аспект

У статті автором сучасний стан та використання концепції державного суверенітету в міжнародному праві. Автор аналізує питання обмеження суверенітету з позиції реальних та недавніх прикладів у міжнародній практиці. У статті також робляться спроби простежити еволюцію уявлень про державний суверенітет та аналізуються різні теоретико-правові підходи до ознак суверенітету.

Забезпечення державного суверенітету у сфері інформаційних відносин

У статті розкриваються проблеми забезпечення державного суверенітету у сфері інформаційних відносин. Актуальність теми зумовлена необхідністю реалізації Стратегії інформаційної безпеки України, що вимагає проведення теоретико-правових досліджень забезпечення державного суверенітету у сфері інформаційних відносин. Вказано, що державний суверенітет в інформаційному просторі реалізується за допомогою інформаційної функції держави та її інформаційної політики.

До питання, чи справді державні суверенітети втрачають свою ментальність?

У статті подано теоретико-правову характеристику суверенітету сучасних держав
із урахуванням його видів та особливостей його розвитку під впливом деяких процесів,
що відображаються на його змісті. А також визначено чинники втрати суверенітету
державами.