Friedrich Kiesler

ІНСПІРАТИВНІ СКЛАДОВІ АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВИХ РІШЕНЬ «ХРАМУ КНИГИ» ФРІДРІХА КІСЛЕРА ТА АРМАНДА БАРТОША ПОБЛИЗУ ПАГОРБА ГІВАТ-РАМ В ЗАХІДНОМУ ЄРУСАЛИМІ

Стаття присвячена аналізу архітектурно-просторових рішень архітектурного об`єкту, збудованому за ідеєю Фридріха Кізлєра у співавторстві з Армандом Бартошем - архітектурному комплексу Храму книги, поблизу пагорба Гіват-Рам в Західному Єрусалимі. Досліджуються передумови формування світогляду архітектора, що пов`язані з походженням і містом народження – Чернівцями з потужною на той період  іудейською общиною, де його батько займав одне з  чільних місць. Надається анализ ідеологічних та семіологічних  складових художніх рішень.

ВПЛИВ ФРЕДЕРІКА КІСЛЕРА НА ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДУ ПРОСТОРОВОГО МИСТЕЦТВА СУЧАСНОСТІ

В статті висвітлюється вплив Ф. Кіслера на формування єдиного пластичного мистецького простору на противагу поширеним в той час ідеям «чистої архітектури». Основний внесок Кіслера в теорію дизайну полягав в тому, що він поставив на перше місце не предмет і не групу предметів, а процес взаємодії різних компонентів один з одним і з мінливою реальністю. Винайдений ним термін «корреалізм» використовувався для дослідження тривалої взаємодії між людиною і навколишнім середовищем, як техногенним, так і природнім.