житлова архітектура

ЖИТЛОВИЙ ЛЬВІВ. ІСТОРІЯ ФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА У ПЕРІОД 1945–2010 РР.

Досліджено історію формування житлової забудови Львова, починаючи з періоду його найбільшого розвитку, завершуючи початком сучасного етапу масового будівництва. Розглянуто історію спорудження основної частини житлової забудови міста та виділено основні історичні етапи розвитку. На основі аналізу відкритих даних із застосуванням методу геоінформаційного моделювання у статті проаналізовано територіальний розвиток житлового будівництва. Досліджено основні містобудівні характеристики забудови та соціально-економічні явища, що супроводжували її розвиток.

ВИБРАНА ПРОБЛЕМАТИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ЖИТЛОВИХ КОМПЛЕКСІВ 1920-х-1930-х РОКІВ В УКРАЇНІ

У статті порушуються деякі злободенні питання збереження та регенерації історичного середовища житлових комплексів періоду авангардного модернізму в Україні, зокрема жалюгідний стан багатоповерхових багатоквартирних будинків 1920-х1930-х рр. Розкриваються причини спотворення їх автентичного вигляду мешканцями (понівечення прибудовами, засклення балконів, часткове «утеплення» фасадів тощо). Значним трансформаціям піддаються навіть ті будинки, які включені до реєстру нерухомих пам'яток і мають охоронні знаки. Виділено два істотні аспекти проблеми: законодавчий та ціннісний.

“HIGH-SPEED” УРБАНІЗМ. РОЗВИТОК ЖИТЛОВОГО РАЙОНУ “ПІД ГОЛОСКОМ” У ЛЬВОВІ

Стаття присвячена дослідженню нового житлового району у м. Львові, що має назву Під Голоском. Описано процес формування району, від історичного до сьогодення та його участь у розвитку міста. На основі проведених досліджень визначено основні характеристики нового місто­будівного утворення, кількість збудованого житла та перспективи його розвитку, чисельність населення, щільність забудови, забезпеченість закладами освіти та рекреацією.