міжнародні економічні відносини

Перспективи розвитку міжнародних економічних відносин України з Кувейтом

Досліджено сучасний стан розвитку міжнародних економічних відносин України та Кувейту. Розглянуто показники національних економік країн, нормативну базу двосторонніх угод, рівень і динаміку розвитку торгівлі. Систематизовано показники взаємної торгівлі товарами і послугами, проаналізовано їх динаміку, умови взаємної торгівлі та особливості мит України та Кувейту. Виявлено особливості та тенденції взаємного руху факторів виробництва. Описано перспективи покращення взаємодії з Кувейтом та сформовано рекомендації щодо розвитку міжнародних економічних відносин між країнами.

ОСОБЛИВОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ПІДПРИЄМСТВ ПРОДАЖУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ УКРАЇНИ ТА ІТАЛІЇ

Досліджено торговельні відносини між Україною та Італією, зокрема проаналізовано структуру експорту та імпорту України та Італії, визначено основні товарні групи експорту та імпорту. Розглянуто переваги для вітчизняних підприємств та споживачів від пошуку контрагентів в Італії з метою імпорту та продажу побутової техніки на українському ринку. Розкриті певні виклики та труднощі, які постають перед вітчизняними підприємствами в період війни та утруднюють їхню діяльність, зокрема для торговельних підприємств з продажу побутової техніки.

Розвиток механізмів бюджетування фінансової діяльності банків в умовах міжнародних економічних відносин

У статті розглянуто механізм бюджетування фінансової діяльності банків в умовах міжнародних економічних відносин. Обґрунтовано сутність фінансового планування банківської діяльності, а також його ролі в системі управління банком. Розглянуто методику банківського бюджетування. Запропоновані рекомендації щодо впровадження в банку сучасних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем з бюджетування, які застосовуються у зарубіжній практиці.