носій

Дослідження конверсії н-бутану на Pd, Rh, Ru каталізаторах на носіях Al2O3 and SiO2

У роботі досліджено дегідрування н-бутану з використанням Pd, Rh та Ru каталізаторів на носіях з оксидів алюмінію та кремнію. Оксид алюмінію (Al2O3) показав кращу конверсію н-бутану, особливо з 1% Pd/γAl2O3, з виходом цільових алкенів 31%. Цей каталізатор має потенціал для масштабування технології дегідрування н-бутану.

Розроблення моделі мультифакторного портрету суб’єктів підтримки програмних комплексів з застосуванням штучних нейронних мереж

Розглянуто фактори впливу, що формують індивідуалістичне сприйняття об’єктів підтримки відповідними суб’єктами, які взаємодіють з ними, напряму або опосередковано. Досліджено та запропоновано форму представлення факторів впливу на підтримувані програмні комплекси, що включає в себе набір вхідних характеристик досліджуваного об’єкта підтримки, набір факторів впливу у вигляді матричної функції перетворення, та набір вихідних характеристик результуючого сприйняття все того ж досліджуваного об’єкта підтримки, проте в індивідуалістичному сприйнятті кожного окремого суб’єкта взаємодії з ним.

Аналіз факторів впливу автоматизації підтримки програмних комплексів на базі кольорових мережі Петрі

Розроблена модель аналізу факторів впливу автоматизації процесів підтримки програмних комплексів на базі кольорових мереж Петрі, що дає змогу здійснити їх моделювання при розв’язанні науково-прикладної задачі відновлення границь факторів впливу суб’єктивного сприйняття об’єктів підтримки з інкапсульованими штучними нейронними мережами типу багатошарового перцептрона. Задача аналізу та відновлення границь факторів впливу входить до переліку задач науково-прикладної проблеми автоматизації підтримки програмних комплексів.

Моделювання режиму процесу і носіїв каталізатора fe-co-ce та оптимізація селективності легких олефінів при синтезі фішера-тропша

Досліджено вплив чинників (Red-GHSV, H2/CO, Оprat-GHSV) та різних носіїв нанокаталізатора Fe-Co-Ce на перебіг синтезу Фішера-Тропша. З метою одержання вищої селективності за олефінами при синтезі застосована статистична модель з методологією поверхневої реакції, яка вказує на взаєммний вплив чинників один на одного. Визначено умови, за яких оптимізуються три чинники з метою максимізації олефінів та мінімізації парафінів і метану.