вежі

ГІПОТЕТИЧНA РЕКОНСТРУКЦІЯ НА ПЕРІОД XIII-XIV СТ. РОЗПЛАНУВАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ТА АРХІТЕКТУРИ ВИСОКОГО ОБОРОННОГО МУРУ У МІСТІ ЛЬВОВІ

Львів є одним з міст в Україні, яке мало дуже розвинуту систему середньовічних укріплень. Ця система укріплень була збудована у XIII-XIV століттях, багато разів модернізувалася і служила до 18 століття. Проте сьогодні у Львові збереглися у формі архітектурних об’єктів лише малі залишки середньовічних укріплень середмістя – кілька фрагментів оборонної стіни та лише одна оборонна вежа, яка у 16 століття була перебудована у башту. Ці збережені об’єкти відносяться до т. зв.

ОСОБЛИВОСТІ ФОРТИФІКАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ІНКАСТЕЛЬОВАНОГО КОМПЛЕКСУ ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКОГО МОНАСТИРЯ СКИТ МАНЯВСЬКИЙ

У статті за результатами вивчення іконографічних, картографічних джерел та натурних обстежень розглядається структура, розпланувальні характеристики та система оборони інкастельованого комплексу Хрестовоздвиженського монастиря Скит Манявський, що був закладений як обитель православних монахів-пустельників у лісовому масиві передгір’я Карпат на землях села Маняви в Галицькому повіті Галицької землі Руського воєводства у період пізнього середньовіччя.