АНАЛІЗ МЕТОДІВ КЕРУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИМИ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ

2019;
: pp. 37-40
Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”

Розвиток технологій із виробництва БПЛА (безпілотних літальних апаратів), крім експлуатаційних, правових та комерційних рішень, потребує стандартизації методів контролю як для наземних комплексів, так і для літальних апаратів та платформ. Інтернет-гіганти Google, Facebook протягом довгого часу підтримують стартапи із розвитку безпілотних літальних апаратів для різних сфер використання – від поставки товарів (від пошти до піци) до створення літальних платформ для забезпечення інтернетом регіонів, де неможливо розташувати наземні чи надводні станції.

Збільшення кількості літальних апаратів потребує пошуку методів автономної навігації, способів утворення груп та мереж. Тому питання впровадження нових методів керування є актуальним.

[1] Г. П. Дремлюга, С. А. Есин, Ю. Л. Иванов, В. А. Ляшенко, Беспилотные летательные аппараты: Состояние и тенденции развития, Ю. Л. Иванов, ред. Москва, Россия: Варяг, 2004, с.176.

[2] USA Office of the Secretary of Defense (2005, Aug. 4). Unmanned Aircraft Systems Roadmap 2005–2030. [Online]. Available: https://fas.org/irp/program/collect/uav_roadmap2005.pdf

[3] В. С. Моисеев, Д. С. Гущина, Г. В. Моисеев, А. Б. Салеев, “Беспилотные авиационные комплексы. Структура и организация функционирования”, Известия вузов. Авиационная техника, № 2, с.3–7, 2006.

[4] П. П. Афанасьев, Ю. В. Веркин, И. С. Голубев и др. у Основы устройства, проектирования, конструирования и производства летательных аппаратов (дистанционно пилотируемые летательные аппараты), И. С. Голубев и Ю. И. Янкевич, Ред. Москва, Россия: МАИ, 2006, с.528.

[5] Л. Куликов, В. Ростопчин, Н. Бондаренко “Беспилотные авиационные системы военного назначения: проблемы и перспективы развития, Аэрокосмическое обозрение, № 1, с.20–23, 2004.

[6] Г. В. Моисеев, В. С. Моисеев, Основы теории создания и применения имитационных беспилотных авиационных комплексов: монография. Казань, Россия: Ред.-изд. центр, 2013.