альтиметрія

Розв’язки квазігеоїда для території України

Мета. Розв’язок UQG2012 регіонального квазігеоїда з точністю більше ніж 2 см щодо даних              GPS-нівелювання 1-го і 2-го порядку побудовано за допомогою методу середньої квадратичної колокації. У першій ітерації гравіметричний квазігеоїд UQG2011 обчислено за даними аномалій Фая для подальшого виявлення грубих помилок у даних GPS-нівелювання. Редукція за рельєф обчислена на основі 3²´3² цифрової моделі місцевості SRTM3. Наукова новизна та практична цінність.

Основні етапи підготовки вихідних даних для побудови топографічної поверхні моря

У роботі виконано дослідження висот поверхні Чорного моря з використанням даних супутникової альтиметрії. Побудована модель висот Чорного моря. Отримані результати були порівняні з висотами європейського квазігеоїда.

Визначення геоїда, поля сили тяжіння та топографії Чорного моря за даними супутникової альтиметрії

Мета. Мета роботи – розробити методику розв’язування основного завдання геодезії на акваторіях шляхом використання даних супутникової альтиметрії, а саме - визначити стаціонарну топографію Світового океану відносно геоїда. Метод супутникової альтиметрії як порівняно новий підхід високоточного супутникового знімання ­ забезпечує різні галузі наук про Землю найповнішою інформацією про стан океану та його зміни в часі, яку використовують, зокрема в наукових дослідженнях геодезії, океанографії та кліматології.