інтерференція

INVESTIGATION OF INTERFERENCE NOISES IN CHANNELS OF TRANSMISSION SYSTEMS BY VDSL2 + TECHNOLOGY

The paper presents the results of the interference noises research in transmission systems (TS) by VDSL2 technology when working on “twisted pair” cables. The research was carried out by analytical modeling of VDSL2-systems with frequency plan B8-6 [998-M2x-B] on UTP Cat.5e 4x0.5 cable using traditional orthogonal harmonic signals (OHS) and generalized class orthogonal harmonic signals of (GC OHS). The values of interference noise were evaluated in relative values as a percentage of the effective values of interference noise/signal.

Порівняльний аналіз інтерференції, шуму і втрат в мобільних системах зв'язку міліметрового діапазону хвиль

У статті проаналізовано підходи до математичного моделювання мобільних систем в міліметровому діапазоні хвиль. Розглянуто архітектуру мобільної мережі з використанням технології Radio over Fiber (радіо по волокну), яка пропонується для формування і передачі сигналів міліметрового діапазону через волоконно-оптичні лінії. Проаналізовано шуми оптичного гетеродинування, що застосовуються для формування радіосигналів.

Спосіб регуляризації задачі відновлення вхідного сигналу динамичечного об’єкту

Задача відновлення сигналів є однією з першочергових для автоматизованих систем діагностики і управління. Це обчислювально складна задача, особливо при наявності в сигналах великої кількості гетерогенних завад і необхідності проводити відновлення в реальному часі. В статті розглядаються питання застосування та дослідження модифікованого алгоритму методу квадратурних формул чисельного рішення інтегральних рівнянь Вольтерра першого роду при вирішенні задачі відновлення сигналів в реальному часі.

Теоретичні частотні характеристики приповерхневих шарів під сейсмічними станціями “Тросник”, “Ужгород” і “Міжгір’я”

Мета. З метою отримання кількісних оцінок динамічних параметрів впливу особливостей швидкісного розрізу середовища під сейсмічними станціями для трьох станцій Карпатської мережі за моделями, побудованими за даними буріння у приповерхневих шарах, за допомогою алгоритму, розробленого на основі матричного методу, обчислено спектральні співвідношення між горизонтальною і вертикальною компонентами переміщень на вільній поверхні (частотні характеристики), які залежать лише від властивостей средовища і характеризують його резонансні властивості. Методика.

Теоретичні й експериментальні частотні характеристики приповерхневих шарів під сейсмічними станціями “Тросник”, “Ужгород” і “Міжгір’я”

Мета. У роботі експериментальні спектральні співвідношення між горизонтальною і вертикальною компонентами переміщень у коливаннях, збуджених місцевими землетрусами і шумами, зареєстро­ваними сейсмічними станціями Ужгород, Тросник і Міжгір’я (частотні характеристики середовища під станціями), порівнюються з обчисленими теоретично за швидкісними моделями, побудованими на основі даних буріння у приповерхневих шарах; оцінюється ступінь збігу резонансних частот і перспектива використання експериментальних і теоретичних частоних характеристик у регіональних сейсмологічних дослідж