Спосіб регуляризації задачі відновлення вхідного сигналу динамичечного об’єкту

2016;
: pp. 113-116
Норвезький університет природничих і технічних наук
Норвезький університет природничих і технічних наук
Інститут моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України

Задача відновлення сигналів є однією з першочергових для автоматизованих систем діагностики і управління. Це обчислювально складна задача, особливо при наявності в сигналах великої кількості гетерогенних завад і необхідності проводити відновлення в реальному часі. В статті розглядаються питання застосування та дослідження модифікованого алгоритму методу квадратурних формул чисельного рішення інтегральних рівнянь Вольтерра першого роду при вирішенні задачі відновлення сигналів в реальному часі. Пропонується спосіб вибору параметрів регуляризуючих зв'язків моделюючих ланцюгів обчислювальних засобів.

1. V. Sizikov, Inverse applied problems and MATLAB: Textbook. St. Petersburg, Russia: Lan, 2011. (Russian)
  2. A. Tikhonov and V. Arsenin, Methods for solving ill-posed problems. Moscow, Russia: Nauka, 1986. (Russian)
  3. A. Verlan and V. Sizikov, Integral equations: methods, algorithms, programs. Kyiv, Ukraine: Naukova Dumka, 1986. (Russian)
  4. D. Verlan and K. Chevska, “Estimating errors of solving Volterra integral equations of the II kind using integral inequations”, Matematychne ta compyuterne modeliuvannia. Seriya: Tehnichni nauky, no. 9. pp. 23-33, Kamianets-Podilskyi, Ukraine: Ivan Ohienko National University of Kamianets-Podilskyi, 2013. (Ukrainian)