каталітична активність

Синтез та антимікробна активність комплексу саліцилальдегідна основа шиффа cu(ii) та його каталітична активність у реакціях n-арилювання

Синтезовано комплекс саліцилальдегідна основа Шиффа-Cu (1:1 [M:L] хелат) з використанням саліцилальдегіду, сечовини та CuCl2. Проведено оцінювання його каталітичної активності для реакції N-арилювання ароматичних амінів (1H-індол, 1H-піразол, 1H-імідазол, 1H-бензо [d][1,2,3]триазол та анілін) арилгалогенідами. Реакція не по-требує арилборних кислот як активного джерела арилу або каталізатора на основі паладію. Мідь є дешевшою, ніж багато інших каталізаторів, а необхідні ліганди зазвичай мають досить просту структуру і коштують недорого.

Наноструктуровані магніточутливі каталізатори для системи фентона: одержання, дослідження, використання

Синтезовано наноструктуровані каталізатори типу «ядро-оболонка», які мають магніточутливе ядро з фериту кобальту із захисним шаром пористого SiO2, на поверхні якого розміщені кластери з оксиду купруму, що відіграють роль каталітичних центрів. Структуру каталізатора CoFe2O4/SiO2/CuO підтверджено за допомогою термогравіметричного аналізу (TGA), рентгенівської дифракції (XRD) та скануючої електронної мікроскопії (SEM).

Гідротроп-індукована міцелярна фаза додецилсульфату натрію як новий детергент для вилучення та стабілізації білків

Дані рентгенофазового аналізу та інфрачервоної спектроскопії підтверджують гелеподібну природу міцелярної фази додецилсульфату натрію індукованої добавками хлориду натрію та саліцилової кислоти. Така міцелярна фаза переважно складається з води (ωH2O > 50 %), яка формує внутрішньомолекулярні водневі зв’язки з основними компонентами міцелярно-екстракційної системи. Встановлена здатність даної міцелярної фази кількісно вилучати білки (R > 94 %) із збереженням їх каталітичної активності та дисперсності.

Електроосадження функціональних кобальт-срібних і кобальт-вольфрамових сплавів

Встановлено механізм осадження сплавів кобальту з нешкідливих електролітів. Виявлено вплив компонентів електроліту та шпаруватості поляризованих імпульсів на склад сплавів кобальту та їх вихід за струмом. Показано, що сплави кобальт-срібло та кобальт-вольфрам володіють каталітичними та протикорозійними властивостями.