метилметакрилат

Одержання інден-кумаронових смол з легкої фракції кам‘яно-вугільної смоли 3. інден-кумаронові смоли з метакрилатними фрагментами

З використанням легкої фракції кам’яно-вугільної смоли та отриманої на її основі фракції, що википає за температур 423-463 К, з додаванням метилметакрилатy розроблено метод одержання інден-кумаронових смол з метакрилатними фрагментами (CIRM). CIRM отримано за радикальною коолігомеризацією з використанням як ініціатор 2,2’-азобіс(2-метил-пропіонітрилу). Встановлено вплив кількості ініціатора, температури та тривалості реакції на вихід, температуру розм‘якшення та молекулярну масу CIRM. Структуру синтезованих CIRM підтверджено ІЧ- та ЯМР-спектроскопічними дослідженнями.

The use of isobutyl alcohol for methacrylate synthesis

Methyl methacrylates synthesis via oxidative conversion of isobutyl alcohol has been investigated in accordance with different schemes. The possibility of its use as an alternative raw material instead of isobutylene and tert-butyl alcohol has been established. Using the scheme isobutyl alcohol  methacrylonitrile  methyl methacrylate the product with ultimate yield of 64.8 % has been obtained. Taking into consideration the recirculation of unreacted methacrolein the yield is 81.9 %. This scheme may be recommended for industrial application.

Синтез і характеристика полімерних смол на основі метилметакрилату і дивінілбензола

Полімеризацією суспензій з використанням суміші розчинників отримано пористі сферичні матеріали. Синтезовано пористі смоли на основі метилметакрилату і дивінілбензолу та визначено їх насипну густину, питома площу, об'єм пор, морфологію і відсоток набрякання. Показано, що система розчинників (толуол/гептан або метилетилкетон/циклогексан) значно впливає на властивості полімерів. Окрім того, відмінності в параметрах розчинності мономерів і розчинників впливає на морфологічну структуру кульок.