ДО ПИТАННЯ ТВОРЕННЯ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ТЕАТРАЛЬНИХ ПАВІЛЬЙОНІВ НА ВСЕСВІТНІХ ВИСТАВКАХ

SA.
2018;
: 54-59
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра дизайну архітектурного середовища

Висвітлено результати навчального і пошукового проектування архітектури українськихн аціональнихте атральнихп авільйонів для всесвітньої виставки Празьке квадрієнале 2019 р. і надалі.

1. Проскуряков В. І. Принципи розвитку архітектурної типології українського театру. В 2-х томах: дис. д-ра архітектури: 18.00.02. – К., 2002; Т. 1. – 485 с.: Т. 2. – 261 с.

2. Проскуряков В., Кубай Р. У руслі відродження традицій і модерних концепцій (українських християнських концертно-видовищних заходів у Львові наприкінці ХХ ст.) // Вісник Держ. ун-ту «Львівська політехніка». – Львів:Вид-во Держ. ун-ту «Львівська політехніка», 1998. – №358: Архітектура. – С. 245–252.

3. Проску-ряков В., Гой Б. Подібності та відмінності формування архітектури і мереж українських та єврейсь-ких театрально-видовищних будівель на теренах України в ХІХ–ХХ століттях. Містобудування та територіальне планування: наук.-техн. зб. – К.: КНУБА, 2005. –№22. – С. 280–292.

4. Проскуряков В. І.Генеза національної сценографії і її вплив на формування сучасної української архітектури театру / В. І. Проскуряков // Записки Наукового товариства ім. Т. Шевченка; Праці Комісії архітектури та містобудування. – Львів: Вид-во Дослідно-вид. центру НТШ у Львові, 2005. – Том ССХLIX. – С. 386–405.

5. Климко З. В. Висвітлення актуальності дослідження феномену сценографії як складової театральної архітектури (на прикладі архітектурно-сценографічної творчості Є. М. Лисика) [текст] / З. В. Климко // Сучасні проблеми архітектури та містобудування: наук.- техн. зб. / відпов. ред. М. М. Дьомін. – К.: КНУБА, 2014. – Вип. 36. – С. 63–74.

6. Ianchuk K. Conceptual educational projectings as a method of research and development know architecture and art masters [текст] / Kateryna Ianchuk, Zoriana Klymko // Housing Environment: composition in urban planning. – № 14/2015. – P. 136–147.

7. Proskuryakov V. The development of a new type of building with theatrical and culturally – educational factions [текст] / V. Proskuryakov // Architectural studies. – Vol. 1, n. 1. – 2015. – P. 41–48.

8. Климко З. В. “Театр” сценографічних рішень Є. М. Лисика на Празькому квадрієнале 2015: побудова простору, дійова організація і їх оформлення [текст] / З. В. Климко // Архітектурний вісник КНУБА: наук.-вироб. зб. / відпов. ред. П. М. Куліков. – К.: КНУБА, 2015. – С. 57–67.

9. Prażskė Quadriennale scenografie a divadelniho prostoru 2015. Sdileny Prostor Hudba Poċasi Politika. Iustitut umeni – Divadelni ustav, 2015. Ukrajina. – 282. – S. 281.