Розроблення системи розпізнавання людських облич для відеоспостереження

Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Досліджено принципи побудови систем спостереження та розпізнавання об’єктів. Наведено класифікацію способів розпізнавання людських облич. Проаналізовано роботу мережі прогресивного калібрування (ПКМ) для розпізнавання людських облич. Розроблено алгоритм розпізнавання облич, створено програмну систему розпізнавання облич і проведено її тестування.

1. Кашкаров А.П. Системи видеонаблюдения. Практикум / А.П. Кашкаров. — К.: Феникс, 2014. — 128 с.
  2. Дамьяновски В. CCTV. Библия видеонаблюдения. Цифровие и сетевие технологии. Пер. с англ. / В. Дамьяновски. — М.: Ай-Эс-Эс Пресс, 2006. — 480 с.
  3. Xuepeng Shi, Shiguang Shan, Meina Kan, Shuzhe Wu, Xilin Chen. Real-Time Rotation-Invariant Face Detection With Progressive Calibration Networks / S. Xuepeng, S. Shiguang, K. Meina, W Shuzhe, C. Xilin // Proceedings of the IEEE Conference on Computer Vision and Pattern Recognition (CVPR). — 2018, pp. 2295-2303.
  4. Girshick R. Fast R-CNN / R. Girshick R. // The IEEE International Conference on Computer Vision (ICCV).
  5. December 2015.
  6. Кузін А.В. Бази данних, 5-е издание / Кузін А.В., Левонисова С.В. — К.: Академия, 2012. — 317 с.
  7. Скотт Мейерс. Эффективное использование STL / М. Скотт. — СПб.: Питер, 2002. — 224 с.
  8. Nuruzzaman Faruqui. Open Source Computer Vision for Beginners: Learn OpenCV using C++ in fastest possible way (2nd Edition) / F. Nuruzzaman. — Kindle direct publishing, 2017.​