Хакатон для школярів

В рамках міжнародної наукової конференції «Сучасні досягнення в харчовій, органічній та полімерній хімії» на кафедрі органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» також буде проведений хакатон для школярів.

Організатори: Кафедра органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка»

Дата проведення: 24-26 жовтня

Місце проведення: Приміщення кафедри органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка»

Ціль хакатону: Сприяти розвитку та підтримці інтересу школярів до хімії, сприяти розкриттю їх творчого потенціалу та розвитку інноваційних навичок шляхом розв'язання цікавих хімічних завдань.

КООРДИНАТОР: проф. Будішевська Ольга Григорівна (тел. +38067-680-9162; +380954148572)

Умови проведення:

Тематика завдань: Учасники хакатону матимуть можливість працювати над завданнями з таких напрямків:

Харчова хімія: Розробка нових продуктів харчування, аналіз їх хімічного складу, покращення властивостей харчових добавок тощо.

Органічна хімія: Синтез та дослідження органічних сполук зі спеціальними властивостями, розробка ефективних методів синтезу тощо.

Полімерна хімія: Розробка нових полімерних матеріалів, вивчення їх властивостей, застосування в різних галузях промисловості.

Команди: Учасники формують команди, що складаються з 5 осіб. Кожна команда повинна мати ментора (педагога).

Завдання: Команди отримують на вибір кілька хімічних завдань з обраних напрямків. Завдання можуть бути різного рівня складності, від базових до більш складних та креативних.

Ресурси: Учасники матимуть доступ до хімічних лабораторій, необхідних хімічних реактивів та обладнання, допоміжних матеріалів.

Презентація результатів: Після вирішення завдань кожна команда повинна підготувати коротку презентацію (5-7 хвилин) своєї роботи. Презентація повинна містити опис вирішеного завдання, використані методи, отримані результати та можливі застосування.

Оцінювання: Роботи команд будуть оцінюватись за такими критеріями:

  • Творчий підхід до вирішення завдання.
  • Використання хімічних знань та методів.
  • Якість та оригінальність результатів.
  • Презентаційні навички.

Нагороди: Кращі команди будуть визнані переможцями хакатону та отримають подарункові сертифікати та можливість публікації своїх робіт в конференційних матеріалах.

Реєстрація: Бажаючі учасники повинні контактувати з координатором хакатону (проф. Будішевська Ольга Григорівна) та надати всю необхідну реєстраційну інформацію. Місця обмежені, тому рекомендується реєструватися завчасно.

Важливо: Організатори забезпечують безпеку під час роботи з хімічними реактивами, надають інструкції щодо використання обладнання та засобів захисту.

Цей хакатон надає унікальну можливість для школярів продемонструвати свої здібності в хімічному дослідженні та творчому мисленні.

 

До всіх школярів, які братимуть участь у хакатоні!

Ми раді вас запросити на віртуальну зустріч з науковцями, які наразі працюють на єдиній українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Вони розкриють перед Вами таємниці наукових досліджень на станції, якою опікується Національний антарктичний науковий центр (http://uac.gov.ua). Це буде незабутній досвід, повний цікавих фактів та захоплюючих відкриттів.

Спікери:

Перетятко Тарас: к.б.н., доцент кафедри мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка. Біолог, мікробіолог, учасник 28 Української антарктичної експедиції. Наукові інтереси: фізіолого-біохімічні властивості сірко- та сульфатвідновлювальних бактерій; ремедіація водойм, забруднених важкими металами, оксоаніонами хлору й ароматичними сполуками; властивості мікроорганізмів, виділених з різних біотопів морської Антарктики; практичне застосування психрофільних і термофільних мікроорганізмів, виділених з різних біотопів; біодеградація полімерів мікроорганізмами; властивості бактерій, виділених з кишечника тварин, хворих на виразковий коліт.
Тарас Богданович розкаже, як функціонує українська антарктична станція "Академік Вернадський", про пінгвінів, тюленів та дослідження життя в екстремальних умовах та адаптаційні механізми організмів.

 

 

 

Полудень Олександр: Метеоролог з Українського гідрометеорологічного центру, учасник 28 Української антарктичної експедиції, а у сукупності п’яти зимівель в Антарктиді.
Олександр розповість про свою роботу з вивчення погоди на антарктичній станції та важливість метеорологічних досліджень, а також про зміни клімату (як тануть льодовики і змінюються температури)

 

 

 

 

Що вас очікує:

  • Захоплюючі історії про життя та роботу на антарктичній станції.
  • Дізнання, як вчені вивчають живу природу та погодні явища в екстремальних умовах.
  • Інтерактивні завдання та можливість задати питання спікерам.
  • Відкриття та факти, які розширять ваші знання про природу та науку.

Не пропустіть цей унікальний шанс! Приходьте на виступ, щоб дізнатися більше про життя на антарктичній станції та як наукові дослідження впливають на наше розуміння світу.

Ми чекаємо на вас! Долучайтеся до цієї захоплюючої дослідницької пригоди на хакатоні!