Введення в культуру in vitro відкасника безстеблевого

Петріна Р.О., Конечна Р.Т., Побігушка О.Р., Матвійків С.О.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології

Results of the introduction of Carlina acaulis into the in vitro culture are given. The efficiency of various methods of sterilization was investigated, the most effective of them was selected, the optimum conditions for the introduction into the culture were selected, and Carlina acaulis was cultivated. Наведено результати введення в культуру in vitro відкасника безстеблевого (Carlina аcaulis). Досліджено ефективність різних методів стерилізації, вибрано найефективніший, підібрано оптимальні умови для введення в культуру та культивовано відкасник безстеблевий (Carlina аcaulis).

1. Биотехнология растений: культура клеток/ Пер.с англ. В.И. Негрука; с предисл.  Р.Г. Бутенко. – М., 1987. 2. Бутенко Р.Г. Культура изолированных тканей и физиология морфогенеза растений. – М., 1962. 3. Солодовніченко Н.М, Журавльов М.С., Ковальов В.М. Лікарська рослинна сировина та фітопрепарати. – Харків: МТК-книга, 2003. 4. Комендар В.І., Скунць П.М., Гнатюк М.Ю. Зелені перлини Карпат. – Ужгород: Карпати, 1985. 5. Trejgell A., Bendarek M., Tretyn A. Micropropagation of Carlina acaulis L. // Acta Biologica cracoviensia. – 2009. – V.51, N1. P. 97–103. 6. Петріна Р.О., Маснюк Я.Т. Калусогенез у культурі in vitro арніки гірської // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. – 2008. – № 609. – С. 151–1555. 7. Kumlehn J.,  Schieder O.,  Lоrz H. In vitro development of wheat (Triticum aestivum L.) from zygote to plant via ovule culture. // Plant Cell Reports.  Vol. 16. №10.1997. Р.  663–667. 8.О. Тусик, Н. Дробик. Введення в культуру in vitro арніки гірської // Вісник Київськ. Нац. ун-ту ім. Т.Шевченка. Серія: Біологія, інтродукція та збереження рослинного різноманіття. – 2011. – С. 66–70. 9. Murashige T. //Ann. Rev. Plant Physiol. – 1974. – 25. – P. 147–148.