Моделювання температурних режимів у термочутливому шарі з тепловиділяючим включенням паралелепіпедної форми малих розмірів

2010;
: pp. 104 - 109

В. Гавриш

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра програмного забезпечення

Розглядається стаціонарна нелінійна задача теплопровідності для ізотропного шару з чужорідним тепловиділяючим паралелепіпедним включенням малих розмірів із тепловіддачею. Запропонована методика розв’язування цієї задачі та її застосування для конкретної залежності коефіцієнта теплопровідності матеріалу шару від температури.

The steady state nonlinear problem of thermal conduction for isotropic layer with foreign heat dissipating parallelepipedic inclusion of a small size with heat dissipation has been considered. The methodology of this problem solution and its application for the substance thermal-conductivity coefficients of the layer on temperature has been offered.

1. Коляно Ю. М. Температурное поле в полупространстве с параллелепипедным тепловыде- ляющим включением / Ю. М. Коляно, Ю. М. Кричевец, Е. Г. Иваник, В. И. Гаврыш // Инж. — физ. журнал. — 1989. — 57, № 5. — С. 849 — 853.
  2. Fedasyuk Dmytro. Heat exchange simulation for layer with heat-releasing parallelepiped-shape insertion / Dmytro Fedasyuk, Vasul Gavrysh, Andriy Kuzmin // Proceedings of the X th Integrational Conference CADSM 2009 «The experience of Designing and Application of CAD Systems in Microelectronics» — Polyana — Svalyava (Zakarpattya), Ukraine. — 2009. —P. 26 — 28.
  3. Подстригач Я. С. Термоупругость тел неоднородной структуры / Я. С. Подстригач, В. А. Ломакин, Ю. М. Коляно. — М.: Наука, 1984. — 386 с.
  4. Коляно Ю. М. Методы теплопроводности и термоупругости неоднородного тела. — К.: Наук. думка, 1992. — 280 с.
  5. Косевич А. М. Физическая механика реальных кристалов. — К.: Наук. думка, 1981. — 328 с.
  6. Ломакин В. А. Теория упругости неоднородных тел. — М.: Изд-во Моск. ун-та, 1976. — 376 с.
  7. Берман Р. Теплопроводность твердых тел. — М.: Мир, 1979. — 288 с.