Оцінка результатів моделювання періодичних ATEB-функцій для захисту інформації

2010;
: pp. 121 - 126

І. Дронюк, М. Назаркевич, В. Тхір

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління

Розроблено методи для знаходження значень періодичних Ateb-функцій. Для числового моделювання застосовано розклади Ateb-функцій у ряди Тейлора та Фур’є. Результати обчислення проілюстровано графіками. Реалізовано порівняльну оцінку обчислень за допомогою розкладів у ряди Тейлора та Фур’є. Розроблені алгоритми пропонується застосувати для захисту інформації.

Methods are built for finding of values periodic Ateb-functions. For the numerical simulation the schedules of Ateb-functions are applied to the Taylor and Fourier rows. The results of calculation are illustrated by the graphs. Comparative estimation of calculations is realized with series in the Taylor and Fourier rows. It is suggested to apply the developed algorithms for defence of information.

1. Коншин А.А. Защита полиграфической продукции от фальсификации. – Г.: Синус, 1999. – 160 с.
  2. Возний А.М. Застосування Ateb-функцій для побудови розв’язків одного класу суттєво нелінійних диференціальних рівнянь // Доповіді АН УССР. Сер. А, 1970. – № 9. – С. 971–974.
  3. Сокіл Б.І. Асимптотичні наближення розв’язків для одного нелінійного неавтономного рівняння // Укр. мат. журнал. — 1997. 49, № 11. — С. 1580–1583.
  4. Сеник П.М., Возний А.М. Про табулювання періодичної Ateb-функції. Доповіді АН УССР. Сер. А, 1969, № 12, С. 1089–1092.
  5. Грыцык В.В., Дронюк И.М., Назаркевич М.А. Информационные технологии защиты документов средствами Ateb-функций // Часть 1. Построение базы данных Ateb-функций для защиты документов // Проблемы управления и автоматики. – 2009. – № 2. – C. 139–152.
  6. Грицик В.В., Назаркевич М.А. Математичні моделі алгоритмів і реалізація Ateb-функцій // Доповіді НАН України, Сер. А, 2007, № 12. С. 37 – 437.
  7. Цегелик Г.Г. Чисельні методи. – Львів: Вид. ЛНУ ім. І.Франка, 2004. – 408 с.
  8. Фихтенгольц Г. М. Курс дифференциального и интегрального исчисления. В 3 т. Т. 3. – 8-е изд. –М.: Физматлит, 2003. – 680 с.