Дослідження невизначеностей у задачах сценарного планування

2011;
: pp. 60 - 64

О. Гожий

Чорноморський державний університет ім. Петра Могили, кафедра інформаційних технологій і програмних систем

Проаналізовано головні типи невизначеностей, які з’являються під час розв’язання задач сценарного планування. Запропоновано для подолання невизначе- ностей в задачах сценарного планування визначати інформаційні ситуації та відповідно до інформаційних ситуацій та типів невизначеності системно використовувати методи аналізу та прийняття рішень.

The main types of uncertains are analysed which take place at the decision of tasks of the scenario planning. It is offered for overcoming of uncertains in the tasks of the scenario planning to determine informative situations and in accordance with informative situations and types of uncertains system to use the methods of analysis and making decision.

1. Згуровський М.З, Панкратова Н.Д. Технологическое предвидение. – К.: Політехніка, 2005. – 154 с.
  2. Згуровський М.З., Панкратова Н.Д. Основи системного аналізу. – К., 2007. – 544 с.
  3. Клир Дж. Системология. Автоматизация решения системных задач. – М. Радио и связь, 1990. – 544 с.
  4. Корнеенко В.П., Рамеев О.А. Методы оптимизации: методы решения многокритериаль- ных задач. – М.: ИКСИ, 2007. – С. 380 с.
  5. Коваленко И.И. Системные технологии генерации и анализа сценариев: Монография. – Николаев: Изд-во НГГУ им. Петра Могилы, 2006. – 160 с.
  6. Линдгрен М., Бандхольд Х. Сценарное планирование: связь между будущим и стратегией: Пер. с англ. – М.: ЗАО «Олимп-Бизнес», 2009. – 256 с.
  7. Меркурьев В.В., Молдавский М.А. Семейство сверток векторного критерия для нахождения точек множества Парето // Автоматика и телемеханика. 1979. – №1.
  8. Мосягин А.А. Сценарное моделирование ситуаций при мониторинге потенциально опасных объектов // Технологии техносферной безопасности. –2007. – Вып. 6.
  9. Подиновский В.В., Ногин В.Д. Парето-оптимальные решения многокритериальных задач. – М.: Наука, 1982. – 256 с.
  10. Рингланд Д. Сценарное планирование для разработки бизнес-стратегии: Пер. с англ. – М.: ООО «ИД „Вильямс“, 2008. – 560 с.
  11. Гожий А.П. Основные аспекты применения информационных технологий в задачах сценарного планирования // Наукові праці ЧДУ ім. Петра Могили: Миколаїв, серія: Комп’ютерні технології. – Вип.148. – Т.160. – С. 158–167.