Об‘єктно-орієнтована реалізація методу скінченних елементів для розрахунку в’язкопружного стану капілярно-пористих матеріалів

2011;
: pp. 181 - 188

Я. Соколовський, О. Мокрицька

Національний лісотехнічний університет України

У межах об’єктно-орієнтованого підходу та UML розроблено програмне забезпечення для реалізації математичної моделі в’язкопружного деформування капілярно- пористих матеріалів з використанням методу скінченних елементів. Створене об‘єктно- орієнтоване програмне забезпечення складається зі задокументованих класів, які можуть повторно використовуватись для реалізації нових моделей.

In the object-oriented approach and UML developed software to implement the mathematical model of viscoelastic deformation of cappilary-porous materials using the finite element metthod. The created object-oriented software consists of documented classes that can be reused to implement new models.

1. Forde, B. Object-oriented finite element analysis/ B. Forde, R. Foschi, S. Steimer// Computers and Structures. – 1994. – Vol. 34, no. 3. – Pp. 355 – 374.
  2. Zeglinski, G.W. Object-Oriented Matrix Classes For Use In A Finite Element Code Using C++/ G.W. Zeglinski, R.P.S. Han, A.P.// International Journal For Numerical Methods In Engineering. – 1994. – Vol. 37, no. 22. – Pp. 3921 – 3937.
  3. Zimmermann, T. Object-Orient Finite Element Programming: I. Governing Principles/ T. Zimmermann, Y. Dubois-Pelerin, P. Bomme// Computer Methods in Applied Mechanics and Engineering. – 1992. – Vol. 98, no. 2. – Pp. 291 – 303.
  4. Dubois-Pelerin, Y. Object-Orient Finite Element Programming: III. An Efficient Implementation in C++/ Y. Dubois-Pelerin, T. Zimmermann// Computer Methods in Applied Mechanics and Engineering. – 1993. – Vol. 108, no. 1 – 2. – Pp. 165 – 183.
  5. Соколовський Я.І. Моделювання деформаційно-релаксаційних процесів у висушуваній деревині методом скінченних елементів/ Я.І. Соколовський, А.В. Бакалець// Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка»: Комп`ютерні науки та інформаційні технології. – 2006. – Вип. 565. – С. 51 – 57.
  6. Соколовський Я.І. Математичні та програмні аспекти моделювання та оптимізації гідротермічних процесів/ Я.І. Соколовський, А.В. Бакалець// Комп`ютерні науки та інформаційні технології CSIT-2009: IV міжнародна науково- технічна конференція. – Львів: НУ «Львівська політехніка», 2009. – С. 141 – 144.
  7. Бакулин В.Н. Объектно-ориентированная реализация метода конечных элементов/ В.Н. Бакулин, В.О. Каледин, Вл.О. Каледин// Математическое моделирование. – 2003. – Т. 15. №2 – С. 77 – 82.
  8. Альес М.Ю. Построение и адаптация конечно-элементной сетки при решении эллиптической задачи второго порядка/ М.Ю. Альес, С.П. Копысов, А.К. Новиков// Математическое моделирование. – 1997. – Т. 9,№2. – С. 43 – 45.
  9. Копысов, С.П. Комбинированное уточнение по р – и h-версии МКЭ при решении трехмерных задач теории упругости/ С.П. Копысов, С.Л. Устюжанин // XIII Всероссийской конференции посвященной памяти К.И. Бабенко «Теоретические основы и конструирование численных алгоритмов для решения задач математической физики». – Пущино: 2000.
  10. Zien- kiewicz O.C. The Finite Element Method: Its Basis and Fundamentals/ Zienkiewicz O.C., Taylor R.L., Zhov. Z.// Elsevier. Oxford, 6-th Edition, 2005. – 792 p.
  11. Коваль В. Генерація адаптивних сіток з чотиризначних елементів у скінченно-елементному аналізі/ В. Марал, Я. Савула// Вісник Львівського національного університету ім. І. Франка, серія «Прикладна математика та інформатика». – 2002. – №10. – С. 64 – 71.
  12. Макар В. Автоматизована числова схема розв’язання крайових задач на основі h-адаптивного методу скінченних елементів/ В. Макар, О. Куліш// Вісник національного університету «Львівська політехніка», 2011, №694, стор. 406 – 413.
  13. Копысов С.П. Реализация объектно-ориентированной модели метода безконечных областей на основе параллельных распределённых элементов// С.П. Копысов, И.В. Краснопёров, В.Н. Рычков// Вычислительные методы и программирование. – 2003. –Т.4., №1. – с.194 – 206.
  14. Савула Я.Г. Числовий аналіз задач математичної фізики варіаційними методами/ Я.Г. Савула. – Львів: ВЦ ЛНУ ім. І. Франка, 2004. – с. 222.
  15. Sokolowskjy Ya. Mathematical simulation of deformatical and relaxation process in capillary-porous materials/ Ya. Sokolowskjy, O. Mokritska// Forestry, Forest, Paper and Woodworking Industry, 2010, №36. p.116 – 124.
  16. Соколовський Я.І. Математична модель в’язко-пружного деформування капілярно-пористих матеріалів/ Я. Соколовський, О. Мокрицька// Науковий вісник: Збірник науково-технічних праць. – Львів, НЛТУ України, 2011, Вип. 21.2. стр.320 – 328.
  17. JAMA: A Java Matrix Package [електронний ресурс]. – http://math.nist.gov/ javanumerics./jama/
  18. Соколовський Я.І. Методика та результати експерименту нових досліджень реологічної поведінки деревини/ Я. Соколовський, Й. Андреняк/ Науковий вісник: Збірник науково-технічних праць. – Львів, УкрДЛТУ. – 1999. – Вип. 9.13. – С. 15 – 26.