Модель аналітичної системи профілювання наркотичних речовин на основі мережі Байеса

2012;
: pp. 114 - 119

*В. Вартузов, С. Бабічев, В. Литвиненко, А. Фефелов

*Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України,
Херсонський національний технічний університет

Наведено аналітичну модель системи профілювання наркотичних речовин, що дозволяє оцінити ймовірність шляху транзиту наркотиків та місце їх виготовлення. Побудована мережа Байєса, що враховує характер взаємозв’язку між вузлами системи, в якій як цільовий був прийнятий вузол, що визначає назву лабораторії виробництва наркотичної речовини. Показано реалізацію запропонованої моделі на прикладі трьох лабораторій, шести дилерів, які поставляють товар до місця призначення і чотирьох компонент наркотичної речовини, які додають дилери в процесі транспортування товару.

In the article presents the analytical model of the system profiling of the drugs allowing estimating the probability of drug transit route of the drugs and placing their manufacture. Bayesian network is constructed, taking into account the nature of the relationship between the nodes of the system, which has as its target was adopted node, defines the name of the laboratory drug production. Shows the implementation of the model proposed by the example of the three laboratories, six dealers that supply goods to the destination and the four components of a narcotic substance, added dealers during its transportation.

1. Организация Объединённых Наций. Описание свойств наркотиков/составление профилей содержания примесей. Основные понятия и концепци:. Руководство для национальных правоохра- нительных органов и лабораторий экспертизы наркотиков. ST/NAR/32/Rev.1 / Организация Объединённых Наций. – Нью-Йорк, 2004.– С. 1–18.
  2. Бідюк П.І., Терентьєв О М., Коршевнюк Л.О. Інтелектуальний аналіз слабоструктурованих даних за допомогою байєсових мереж / Звіт по результатам виконання робіт за грантом НТУУ «КПІ» № 3/5-ГР, 2006, 2007р. – 85 с.
  3. Згуровський М.З., Бідюк П.І., Терентьев О.М. Системна методика побудови байєсових мереж // «Наукові вісті» НТУУ «КПІ». – 2007. – №4. – С. 47–61.
  4. Терентьев А.Н., Бидюк П.И., Коршевнюк Л.А. Байесовская сеть – инструмент интеллектуального анализа данных // Проблемы управления и информатики. – К.: ИКИ НАНУ-НКАУ, 2007. – № 4. – С. 83–92.
  5. Terentyev A.N., Gasanova L.T. Bayesian networks in credit scoring / The second international conference on control and optimization with industrial applications (COIA-1008), Baku, June 2-8, 2008. – Baku: Institute of applied mathematics BSU, 2008. – P. 171.
  6. Терентьев А.Н., Бидюк П.И., Коршевнюк Л.А. Алгоритм вероятностного вывода в байесовских сетях / Материалы IX международной научно-технической конференции «Системный анализ и информационный технологии» (САІТ-2007), г. Киев, 15–19 мая 2007. – К.: Екмо, 2007. – С. 76.
  7. Бидюк П.И., Терентьев А.Н. Метод вероятностного вывода в байесовских сетях по обучающим данным // Кибернетика и системный анализ. – 2007. – № 3. – C. 93–99.