Mathematical model of a nom-10 voltage transformer for frequencies of the free component of internal power system overvoltage

А. Malinovski, E. Guschin, A. Niconec

A criterion of adequate modeling of equal parameters of windings and their parts is the equal quantities of consumed active and reactive power by a physical original and its mathematical model. A necessity of alternate measurements of parameters during a physical experiment has been proved so now it allows declining measurements errors. A model of a voltage transformer “NOM-10” (Single-phase Oil Transformer-10) has been synthesized for the first time.

1. Физические явления внутреннего резонанса в электрооборудовании с обмотками высокого напряжения / Бучковський И.Р., Молнар М.М., Никонец А.Л., Никонец Л.А., Сабат М.Б. / Под ред. Никонца Л.А. – Львов: НВФ "Українські технології", 2012. – 167 с.
2. Бубряк А. Е. Небезпечні внутрішні перенапруги на елементах комбінованої ізоляції (умови виникнення та заходи обмеження на прикладі трансформатора напруги НОМ-10). Дисертація та автореферат, Київ-2007.
3. Конторович Л.Н., Молнар М.М., Никонець О.Л. Математична модель трифазного трансформатора для частот вільної складової внутрішніх перенапруг мережі. // Новини енергетики – 2010. -№3. С.40-46.
4. Никонець Л.О., Бучковський И.Р., Сабат М.Б. Математична модель трифазного трансформатора для частоти вільної складової внутрішніх перенапруг мережі// Вісник НУ "Львівська політехніка" "Електроенергетичні та електромеханічні системи" – 2012 – №736.:с. 108-116.
5. Маліновський А.А., Бучковський Р.В., Никонець О.Л., Гущин Є.Ю. Експериментальні дослідження електромагнітних процесів в обмотках трансформатора напруги НОМ-10 за дії вільних складових внутрішніх перенапруг мережі // Вісник НУ "Львівська політехніка". – 2012. №736. – С. 88 – 93.
6. Маліновський А. А., д.т.н, Сабат М. Б, інженер, Бучковський І. Р., інженер, Никонець О. Л., студент, Гущин Є. Ю., студент. Методи визначення параметрів елементів математичної моделі електроустаткування з обмотками високої напруги за дослідними частотними характеристиками. // Новини енергетики – 2011. - №5. С. 34-39.