Статистичний аналіз тестових завдань із застосуванням сучасних математичних моделей

Алєксєєва І.В., Гайдей В.О., Диховичний О.О., Коновалова Н.Р., Федорова Л.Б.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

Проінформовано про особливості застосування сучасних математичних моделей тестів Мастерса та Андерсена до аналізу якості тестових завдань комплекту дистанційної освіти «Вища математика», розробленого в НТУУ «КПІ». Наведено методики оцінювання латентних параметрів за відповідними моделями.

The present paper informs about features of application Masters and Andersen models to the Item Analysis for outlined web-based courses «Higher mathematics» made in NTUU «KPI». Methodics of estimating latent parameters are given.

1. Алєксєєва І.В., Гайдей В.О., Диховичний О.О., Коновалова Н.Р., Федорова Л.Б. Статистичний аналіз тестових завдань із застосуванням сучасних математичних моделей. — Інноваційні технологій у вищій школі / Матеріали ІІІ Наук.-практ. конф.— Львів, 18–20 жовтня 2011. — С. 119–123.
  2. Rasch G. Probabilistic Models for Some Intelligence and Attainment Tests. — Chicago: Univ. of Chicago Press, 1980.
  3. Linden W., Hambleton R. Handbook of Modern Item Response Theory. — NY: Springer-Verlag, 1997. — 510 p.
  4. Masters, G. N. A Rasch model for partial credit scoring // Psychometrika. — 1982. — Vol. 47, № 2, June 1982. — p. 149-174.
  5. Andersen E.B. A general latent structure model for contingency table data / Wainer H., Messick S. Principles of modern psychological measurement. — New Jersey: Lawrence Erlbaum Associates, 1983.