О. В. Тумська

Національний університет “Львівська політехніка”
вул. С. Бандери, 12, Львів, Україна, 79013

Народилися 9.11.1942 року. У 1964 році закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка за спеціальністю «Математика». З 19696 року працювала у науково-дослідній лабораторії НДЛ-22 у Львівському політехнічному інституті.
У 1990 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Компютерная технология построение и отображения цифровых моделей геологических объектов на основе наземной фототриангуляции» (науковий керівник – д.т.н., професор Дорожинський О.Л.). З 1991 року працює доцентом на кафедрі фотограмметрії та геоінформатики.
Основний напрямок наукової діяльності: «Автоматична побудова цифрових моделей місцевості за даними аерокосмічних зображень».
Автор понад 35 наукових і навчально-методичних праць. Нагороджена срібними та бронзовою медалями ВДНГ СРСР. Співавтор монографії «Методы и алгоритмы создания цифровой модели рельефа для машинного проектирования мелиоративных систем» (Фінковський В.Я., Дорожинський О.Л., Самсонов В.А., Любімов І.М.), 1980 року. У підручнику «Фотограмметрія» (Дорожинський О.Л., Тукай Р.), 2008 р., написала розділи, присвячені цифровій обробці зображень.

Статті опубліковані в наукових журналах видавництва «Львівська політехніка»