Дослідження автоматичної побудови цифрової моделі рельєфу VLL-методом за матеріалами аерофотознімання

Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”
Львівський національний університет імені Івана Франка

Розглянуто питання вибору коректного набору параметрів при автоматичному побудові регулярної цифрової моделі рельєфу VLL-методом (Vertical Line Locus) на основі алгоритму кореляційної ідентифікації відповідних точок стереопари. Встановлено основні параметри, що впливають на кількість розпізнаних точок і точність побудови ЦМР: порогове значення коефіцієнта кореляції, розмір вікна пошуку, крок сітки, значення локального кута нахилу місцевості. Дослідження виконані за стереопару аерофотознімків для різних типів ділянок сільськогосподарської місцевості з використанням розробленого програмного забезпечення. Результати експерименту наведені.

1. Kpayc К. Фотограмметрія. Основи та стандартні методи. із доповненнями П. Вальдгойзеля. — Том І. - Львів: Львів, аст.-геод. тов. - 2001. - 428 с.

2. Gooch M.J., Chandler J.H. A novel error detection technique for automatically generated digital elevation models // International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing. Vol. XXXIII, Part B4. - Amsterdam. - 2000. -P. 302-309.

3. Лобанов A.H.. Журкин И. Г. Автоматизация фотограмметрических процессов. - М., Недра. - 1980. - 240 с.

4. Krupnik A. Automatic Detection of Erroneous Areas in Automatic Surface Reconstruction // ISPRS International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing. - 1998. - 32(3/1). - P. 132-137.

5. Zhang B., Milter S. Adaptive automatic terrain extraction. Integrating photogrammetric techniques with scene analysis and machine vision III // SPIE - The international Society for Optical Engineering. - 1997. — 3072. -P. 27-36.

6. Dequal S., Lingua A., Rinaudo F.. Matching techniques and algorithms for some basic photogrammetric procedures in the low cost digital photogrammetric systems // International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing. - Vol. XXXI, Part Bl. - Vienna. - 1996. - P. 48-53.

7. Гмурман B.E.. Теория вероятностей и математическая статистика. Учеб. пособие для втузов. - М. «Высш. школа». - 1977. — 479 с.

8. Baratin L., Bitelli G., Unguendoli М., Zanutta A. Digital orthophoto as a tool for the restoration of monuments // International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing. Vol. XXXIU, Part B5. - Amsterdam. - 2000. - P. 62-69.

9. Тумська О., Янчак В. Дослідження автоматичного розпізнавання ідентичних точок стереопари // Архівум з фотограмметрії, картографії і ДЗ. - Краків. - 2001. - т.И. - С.(3-71)-(3-75).