Імітаційне моделювання руху маніпулятора промислового робота за допомогою прикладної програми Matlab

2021;
: cc. 17 - 20
Автори:
Національний університет «Львівська політехніка»

В роботі розроблено інформаційне забезпечення для проведення імітаційного моделювання промислового робота-маніпулятора в програмі Matlab. Розроблено структуру програми для дослідження кінематики промислового робота. Для проведення імітаційного моделювання промислового робота розроблено графічний інтерфейс засобами GUI Matlab. Параметри Денавіта — Хартенберга для моделювання руху промислового робота отримано з 3D моделі маніпулятора-робота ABB IRB 2400.

1. Моделювання динамічних процесів роботизованого виробництва / В. П. Яглінський, Д. В. Іоргачов; ред.: О. Ф. Дащенко. - О. : Астропринт, 2004. - 231 c.
  2. Denysyuk Pavlo, Matviichuk Kateryna, Teslyuk Taras, Savitska Olha, Kolesnyk Kostyantyn. The UML Model of Mobile Robot System Base on the Microcontroller Arduino // Перспективні технології і методи проектування МЕМС: матеріали дев'ятої міжнар. конф. MEMSTECH 2013, 16-20 квітня 2013, Поляна, Україна Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л.: Вежа і Ко, 2013. - C. 130-132.
  3. Kolesnyk K., Panchak R., Pylypenko V., Abliasisov I., Fedoseev O., Ferens R. Managing kinematics of robot using a unity system based on Arduino // Perspective technologies and methods in MEMS design (MEMSTECH): proceedings of XIIIth International conference, Polyana, April 20–23, 2017. – 2017. – P.44–46.
  4. Автоматизированное проектирование и управление технологическими процессами ОМД / В. А. Михеев, Д. В. Савин.  Самара, 2011.  129 с.
  5. Разработка графического пользовательского интерфейса в среде MATLAB. Учебное пособие / И.Б.Бадриев, В.В. Бандеров, О.А.Задворнов. Казань: Казанский государственный университет, 2010. 113 с.
  6. Методическое пособие по программированию в среде MATLAB для гуманитариев / Поддубная Т. Н. Томск, 2015. 45 с.
  7. Robotics Toolbox 9.10 for MATLAB / Peter Corke, 2015.  317 с.