Новий метод декомпозиції моделей електронних схем

Квятковський Б.О.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра програмного забезпечення

Розглянуто перелік відомих способів просторової декомпозиції моделей електрон- них схем. Визначено актуальні на теперішній час наукові задачі в галузі декомпо- зиційних алгоритмів моделювання. Описано новий метод просторової декомпозиції моделей. Встановлено закономірності у залежності трудомісткості чисельного інтегрування від декомпозиції. Подано результати експериментального дослідження ефективності нового методу.

1. Стахів П.Г., Рендзіняк С.Й., Крупський Б.І. Розрахунок динамічних режимів електронних кіл на багатопроцесорних обчислювальних системах // Відбір і обробка інформації. – 2002, Вип. 17(93). – С. 41–46. 2. Петренко А.И., Власов А.И., Тимченко А.П. Табличные методы моделирования электрон- ных схем на ЭЦВМ. – К.: Вища школа, 1977. – 192 с. 3. Verhoeven A., Tasic B., Beelen T.G.J., Maten E.J.W.t., Mattheij, R.M.M. Automatic Partitioning for Multirate Methods // Scientific Computing in Electrical Engineering. – 2007. – Vol. 11, MATHEMATICS IN INDUSTRY. – P. 229–236. 4. Skelboe S. Adaptive partitioning techniques for ordinary differential equations // BIT Numerical Mathematics. – 2006. – Vol. 46. – Number 3. – P. 617–629. 5. Стахів П.Г., Рендзіняк С.Й., Струбицький П.Р. Критерій стій- кості діакоптичних методів розрахунку динамічних режимів коливальних систем // Теоретична електротехніка. – 1998. – Вип. 54. – С. 69–76. 6. Skelboe S. Integration of Partitioned Stiff Systems of Ordinary Differential Equations // Procedings of the Third International Workshop on Applied Parallel Computing in Industrial Computation and optimization. Lyngby. – 1996. – P. 621–630. 7. Skelboe S. Accuracy of decoupled implicit integration formulas // SIAM Journal on Scientific Computing. –2000. –Vol. 21 (2000), Number 6. – P. 2206–2224. 8. Verhoeven A., Guennouni A.El., Maten E.J.W.t, Mattheij R.M.M. A general compound multirate method for circuit simulation problems // Scientific Computing in Electrical Engineering, Series Mathematics in Industry, ECMI. – 2006. –Vol. 9. – P. 143–150. 9. Хвищун І., Квятковський Б. Метод порівняння трудомісткості діакоптичного моделювання електронних схем при різних топологіях декомпозиції моделі // Теоретична електротехніка. – 2010. – Вип. 61. – С. 3–13.