Система покращення якості зображень літальних апаратів

Торубка Т.В., Пуйда В.Я.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронно-обчислювальних машин

Проведено моделювання модифікованого алгоритму покращення якості зображень на базі розробленого програмного пакета та досліджено особливості його функціонування при покращенні зображень літальних апаратів на зображеннях сцени. Основне завдання покращення якості зображень літальних апаратів методом ретінекс передбачає такий процес: нормування зображення загалом по середній інтенсивності яскравості пікселів і розкидання їх значень у допустимому цим форматом діапазоні зміни глибини кольору. Проведено оптимізацію функції фільтра Гаусса для швидкого виконання та вибрані оптимальні параметри обробки зображень літальних апаратів.

1. Гонсалес Р., Вудс Р. Цифровая обработка изображений, 2005. 2. Ерош И.Л., Сергеев М.Б., Соловьев Н.В. Обработка и распознавание изображений в системах превентивной безопасности, 2005. 3. Хуанг Т.С. Быстрые алгоритмы в цифровой обработке изображений: преобразования и медианные фильтры. – М.: Радио и Связь, 1984. 4. Сойфер В.А. Компьютерная обработка изображений. 5. Роджерс Д., Адамс Дж. Математические основы машинной графики, 2001. 6. Шикин Е.В., Боресков А.В. Компьютерная графика. Динамика, реалистические изображения, 1995. 7. Аммерал Л. Принципи програмирований в машинной графике, 1992. 8. Лукин А. Введение в цифровую обработку сигналов (математические основы), 2007.