Оцінка узагальненого контрасту монохромних зображень без використання посилань

2017;
: cc. 61 - 72
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка», Варміньсько-Мазурський університет в Ольштині (Польща)

Розглянуто проблему вимірювання без посилань узагальненого (повного інтег- рального) контрасту складних (багатоелементних) монохромних зображень для об’єктивного оцінювання їх якості. Розглянуто різні підходи до кількісного оцінювання узагальненого контрасту складного монохромного зображення на основі аналізу значень контрасту елементів зображення відносно заданого рівня адаптації. Вирішується завдання вимірювання контрасту двох елементів зображення (об’єктів та фону) при заданому значенні рівня адаптації. Запропоновано новий метод вимірювання контрасту двох елементів зображення відносно заданого рівня адаптації з використанням різних визначень ядра контрасту. Запропоновано нові визначення зваженого та абсолютного контрасту двох елементів зображення відносно заданого рівня адаптації. Запропоновано нові визначення узагальненого та неповного інтегрального контрасту монохромного зображення для зваженого та абсолютного ядер контрасту. Досліджено відомі та запропоновані визначення для узагальненого та неповного інтегрального контрасту монохромного зображення з використанням зваженого та абсолютного ядер контрасту.

1. Wang, Z., Bovik, A.C. and Lu, L. (2002), “Why is image quality assessment so difficult?”, in Proceedings of IEEE International Conference on Acoustics, Speech, and Signal Processing, Orlando, USA, 13–17 May 2002, vol. 4, pp. 3313–3316. 2. Wang, Z., Sheikh, H .R. and Bovik, A. C. (2003), “Objective video quality assessment”, in Furht, B. and Marqure, O. (ed.), The Handbook of Video Databases: Design and Applications, CRC Press, Austin, USA, vol. 41, pp. 1041–1078. 3. Wang, Z. and Bovik, A. C. (2006), Modern Image Quality Assessment, Morgan & Claypool Publishers, San Rafael, California, USA. 4. Gonzalez, R. C. and Woods, R. E. (2002), Digital Image Processing, 2nd ed., Prentice Hall, New Jersey, USA. 5. Nesteruk, V. F. (1985), “Converting optical images and evaluating their quality”, Uspehi nauchnoy fotografii, vol. 23, pp. 93–102. 6. Vorobel, R. A. (2012), Logarithmic Image Processing, Naukova Dumka, Kyiv, Ukraine (In Ukrainian). 7. Yelmanova, E. (2015), “Quantitative Assessment of Contrast of the Image Elements”, in Herald of Lviv Polytechnic National University, Series of Radio Electronics and Telecommunication, vol. 818, pp. 69–75. 8. Pratt, W. K. (2001), Digital Image Processing: PIKS Inside, 3rd ed., John Wiley & Sons, Inc., New York, USA. 9. Romanyshyn, Y. and Yelmanova, E. (2016), “Histogram-based method for no-reference measurement of generalized contrast of complex images”, Journal of Information and Telecommunication Sciences, vol. 7, no. 2, pp. 35–45. 10. Yelmanova, E. S. and Romanyshyn, Y. M. (2017), “No-reference Contrast Metric for Medical Images”, in Proceedings of IEEE 37th International Conference on Electronics and Nanotechnology (ELNANO), Kyiv, Ukraine, April 18–20 2017, pp. 338–343.