Ефективний метод модулярного множення в теоретико-числовому базисі Радемахера–Крестенсона

Николайчук Я. М., Касянчук М. М., Якименко І. З., Івасьєв С. В.

Тернопільський національний економічний університет, кафедра спеціалізованих комп'ютерних систем

Розроблено ефективний метод модулярного множення з використанням теоретико-числового базису Радемахера–Крестенсона, який дає змогу удвічі зменшити кількість суматорів під час виконання цієї операції та використовувати в асиметричних системах захисту інформації для зменшення складності обчислень, під час генерування ключів, шифруванні/дешифруванні.

1. Карацуба А. Умножение многозначных чисел на автоматах / А. Карацуба, Ю. Офман // Доклады Академии Наук СССР. – 1962. – Т. 145. – № 2. 2. M. Kasyanchuk, I. Yakymenko, Y. Nykolajchuk Matrix Algorithm of Processing of the Information Flow in Computer Systems Based on Theoretical and Numerical Krestenson’s Based / M.Kasyanchuk, I. Yakymenko, Y.Nykolajchuk // Proceedings of the Integrational Conference TCSET’2010, february 23-27, 2010, p. – С: 241. 3. Акушс- кий И. Я., Юдицкий Д. И. Машинная арифметика в остаточных классах. – М.: Сов. радио, 1968. – 460 с. 4. Бухштаб А. А. Теория чисел. – М.: Просвещение, 1966. – 384 с. 5. Николайчук Я. М. Теорія джерел інформації. – Тернопіль: ТзОВ “Терно-граф”, 2010. – 536 с. 6. Касянчук М. М. Теорія алгоритмів пошуку найбільшого спільного дільника у базисі Крестенсона / М. Касянчук, І. Якименко, Я. Николайчук // Вісник ТНТУ. – 2011. – Т. 16. – № 1. – С. 154–161. 7. Касянчук М. М., Якименко І. З., Волинський О. І., Пітух І.Р. Теорія алгоритмів RSA та Ель–Гамаля в розмежованій системі числення Радемахера–Крестенсона // Вісник Хмельницького національного університету “Технічні науки”. – 2011. – №3.– С. 265–273.