Паралельний суматор без перенесення на логічних елементах XAND

2015;
: сс. 145 - 158

Соломко М. Т., Круліковський Б. Б., Николайчук Я. М.

1. Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра ІКТ та МВІ,
  2. Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, кафедра обчислювальної техніки,
  3. Тернопільський національний економічний університет, кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем

Розглянуто обчислення сигналів суми в паралельних схемах суматорів без перенесення на логічних елементах XAND. Подана структура логічного елемента XAND, синтаксис його функції. Представлена схема паралельного суматора без перенесення на логічних елементах XAND. Продемонстрована таблиця істинності для перевірки логіки схеми суматора.

1. Акушский И. Я. Машинная арифметика в остаточных классах [Текст] / И. Я. Акушский, Д. И. Юдицкий. – М.: Сов. радио, 1978. – 256. 2. Воробьев Н. Сумматоры: определения, классификация, уравнения, структуры и применение [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://www.chipinfo.ru/literature/chipnews/200002/37.html. – 10.04. 2015 р. – Загол. з екрана. 3. Круцкевич О. Д. Матричні системи числення [Текст] / О. Д. Круцкевич, Я. М. Николайчук // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. – № 3, т. 1. – С. 62–64. 4. Николайчук Я. М. Коди поля Галуа: теорія та застосування [монографія] / Я. М. Николайчук – Тернопіль : ТзОВ Терно-Граф. – 2012. – 576 с. 5. Николайчук Я. М. Теорія джерел інформації [монографія] / Ярослав Миколайович Николайчук. – Видання друге, виправлене – Тернопіль: ТзОВ Терно-Граф. – 2010. – 534 с. 6. Николайчук Я. М. Теоретичні засади та принципи побудови арифметико-логічного пристрою на основі вертикально-інформаційної технології [Текст] / Я. М. Николайчук, О. М. Заставний, П. В. Гуменний // Вісник Хмельницького національного університету. – 2012. – № 2. – С. 190–196. 7. Николайчук Я. М. Теоретичні основи побудови та структура спецпроцесорів в базисі Крестенсона [Текст] / Я. М. Николайчук, О. І. Волинський, С. В. Кулина // Вісник Хмельницького національного університету. – Хмельницький. – 2007. – № 3, т. 1. – С. 85–90. 8. Николайчук Я. Н. Программные модели распараллеливания измерения, кодирования и передачи сообщений унитарным преобразованием СОК [Текст] / Я. Н. Николайчук, Б. М. Шевчук, А. А. Попов // Материалы VI Всесоюзной школы-семинара. – Львов, 1987. 9. Рабаи Жан М. Цифровые интегральные схемы. Методология проектирования / Жан М. Рабаи, Ананта Чандракасан, Николич Бориож; перев. с англ. – 2-е изд. – М.: ООО «И. Д. Вильямс». – 2007. – 912 с. 10. Соломко М. Т. Оцінка часу переносу в суматорах з напівсуматором у першому розряді для ТЧБ Радемахера [Текст] / М. Т. Соломко, П. В. Ольшанський // Науковий вісник Чернівецького університету. Комп’ютерні системи та компоненти. – 2014. – Т. 5. Вип. 2. – С. 114–123. 11. Тарасенко В. П. Частково-груповий перенос суматорів у скінченному полі GF(P) [Електронний ресурс] / В. П. Тарасенко, О. К. Тесленко, А. І. Роговенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Комп’ютерні системи та мережі. – 2013. – № 773. – С. 118–125. – Режим доcтупу http://nbuv.gov.ua/jpdf/VNULPKSM_2013_773_21.pdf – 10.04. 2015 р. – Загол. з екрана. 12. Logic Friday [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://sontrak.com/. – 10.04.2015 р. – Загол. з екрана.