Вбудована локальна комп’ютерна Wi-Fi мережа з конфігуруванням за допомогою технології Bluetooth

2017;
: сс. 66 - 86

Мельник А. О. Вбудована локальна комп’ютерна Wi-Fi мережа з конфігуруванням за допомогою технології Bluetooth / А. О. Мельник, Д. В. Лихотоп, А. В. Гребеняк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Комп’ютерні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 881. — С. 66–86.

1
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин
2
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин
3
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин

Розроблено та досліджено принципи побудови мобільної локальної мережі для кіберфізичних систем на базі мікропроцесорів з безкабельним інтерфейсом WI-FI, яка націлена на високу швидкість приймання–передавання даних між клієнтами, а також на кількість клієнтів до 16 на одну точку доступу, які є одночасно під’єднаними і мають можливість передавати дані.

Зокрема, досліджено проблему організації комутації клієнтів мережі між собою. Запропоновано формати пакетів даних для пересилання від клієнта до клієнта за ідентифікатором, від клієнта до групи клієнтів одного типу, ідентифікації клієнта – для внесення повної інформації про пристрій, та налаштувань клієнта – для надсилання налаштувань конфігураційного файла клієнтові за ідентифікатором.

Реалізовано функції для розділення “склеєних” пакетів під час пересилання, всіляких перевірок на цілісність пакета даних та правильність його формування.
Запропоновано використовувати технологію Bluetooth Low Energy (BLE) як додатковий канал для конфігурації мережі, а саме: налаштування назви безкабельної мережі, паролю доступу, режимів функціонування модуля (автовизначення, точка доступу, станція), режимів шифрування, обмеження доступу з інших пристроїв, незалежно від налаштувань режиму роботи модуля в цей час. Розглянуто верхні рівні стека протоколів Bluetooth (GAP, GATT), специфікацію та основні аспекти для побудови пристрою на BLE.
Розроблено додаток для ОС Android, який спрощує роботу з мережею та разом з нею утворює систему керування та моніторингу. Наведено приклад додатка, який є користувацьким інтерфейсом для конфігурування основних налаштувань мережі.

  1. Melnyk A. O. Cyber-physical systems: problems of creation and directions of development, Lviv Polytechnic National University Press, Computer systems and networks, 2014, No. 806, P. 154–161.
  2. Melnyk A. O. Multilevel base platform of cyber-physics systems, Cyber-physical systems: achievements and challenges, Materials of the first scientific seminar, Lviv, 2015, P. 5–15.
  3. Melnyk A. O. Integration of the levels of the cyberphysical system, Lviv Polytechnic National University Press. Computer systems and networks, 2015, No. 830, P. 61–67.
  4. Miyushkovich Ye.G., Paramud Ya. S. Telecommunication interfaces of cybernetic systems: application concept, Cyber-physical systems of achievements and challenges: materials of the Scientific seminar, June 25–26, 2015, Lviv, Lviv Polytechnic National University, Lviv: Ukrainian Technologies, 2015, P. 28–36.
  5. Miyushkovich Ye. G., Grebeniak A. V., Paramud Ya. S. Telecommunication subsystems of cyber-physical systems, Lviv Polytechnic National University Press. Computer systems and networks, 2016. –No. 857, P. 65–73.