Ефективні способи обліку рефракції при вимірюванні зенітних відстаней

Національний університет "Львівська політехніка"
Національний університет "Львівська політехніка"

Поліпшення результатів тригонометричного нівелювання і облік впливу рефракції при вимірюванні зенітних відстаней стало можливим завдяки появі сучасних точних і високоточних теодолітів, які дозволяють звести до мінімуму вплив інструментальних похибок.

1. Джуман Б. М. Теория вертикальной рефракции при нейтральной стратификации // Геодезия, картография и аэрофотосъемка. 1988. Вып. 47.
  2. Маслич Д. И. Возможность использования одновременного геодезиеского нивелирования для изучения современных вертикальных движений земной коры в горных услоих // Проблемы современных движений земной коры. М., 1969.
  3. Маслич Д.И., Хижак Л. С. Расчет точности геодезического нивелирования // Геодезия, картография и аэрофотосъемка. 1970. Вып. 12.