Одночасні чисельні рішення диференціальних рівнянь геодезичної лінії в поєднанні з розрахунком поверхні

Університетський коледж Gävle

Метою даної роботи є представлення нового методу для одночасних чисельних рішень диференціальних рівнянь геодезичної лінії в поєднанні з розрахунком поверхні. Цей метод був оцінений як інструмент визначення меж між Швецією та Союзом Радянських Соціалістичних Республік, але поки не опубліковано. Цей метод перевершує інші в літературі, які обмежуються обчисленнями поверхонь геодезичного трикутника. Немає обмежень, коли мова йде про розміри, відстані та, що важливіше, від форми поверхні. За допомогою однієї і тієї ж програми можуть бути вирішені різні, специфічні проблеми. Це може бути використано при розрахунку, наприклад, лише довжини геодезичних ліній. Метод також вирішує проблему обчислення поверхонь, обмежену геодезичними лініями на еліпсоїді. У даній роботі представлено все рішення задачі крок за кроком. Обговорюються результати тестових розрахунків та доводять правильність теоретичної моделі. У висновку можна сказати, що метод вирішує загальні проблеми, коли мова йде про розрахунки на двосічний еліпсоїд.

1. P.Vanicek, E.J. Krakiwsky - Geodesy: the concepts. 2nd edition. Elservier Science Publishers B.V. ,1986
2. W. Szpunar - Postawy geodezji wyzszej, PPWK-Warszawa. 1982
3. C.F.Baeschlin - Lehrbuch der Geodasi. Orell Fusslі Verlag Zurich, 1948
4. Dormand, Prince - Solving ordinary differential equation I, Hairer. Norsten Wanner page 433.