До питання тривалості GPS-вимірів при побудові державних мереж 1-го та 2-го класів

Кафедра вищої геодезії та астрономії, Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет «Львівська політехніка»

За результатами спостережень перманентних GPS-станцій і експериментальних GPS-вимірів визначено функціональні залежності точності вимірювання компонент векторів методом GPS від тривалості спостережень і довжини векторів. Отримані залежності відповідають векторам довжини яких не перевищують межі від 2 до 50 км. Представлені залежності можуть бути використані при розробці оптимальної з економічної точки зору методики побудови державних мереж 1-го і 2-го класу.

1. Третяк К., Черепанов Е. Експериментальне дослідження точності GPS-системи SR- 9500 LEICA / 36. наук. пр. науково-технічної конференції присвяченої святу працівників геології, геодезії та картографії. Львів, 1999.
2. Основні положення створення державної мережі України: Постанова Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. - К., 1998. - № 844.