Доцільність та труднощі використання моделюючих комплексів у Закарпатському регіоні

Автори:
1
Державне підприємство „Закарпатгеодезцентр”

Закарпаття - регіон, який потерпів від паводків у 1998 і 2000 роках. В Українських Карпатах систематично відбуваються селеві потоки. Кількість зсувів за останні 30-35 років подвоїлася. Всі це говорить про необхідність використання моделюючих комплексів надзвичайних подій. Необхідною умовою для використання таких комплексів є картографічні матеріали, кількість і якість яких бажає бути кращою.

1. Дорогунцов С.І. “Наукові засади управління техногенно-природною безпекою населення та забезпечення стійкості економіки України при можливих надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру” (наукова доповідь), Київ, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської кагасірофи, Національна Академія наук України, 1999.

2. Іщук О.О., Середінін Є.С. “Прогнозування й оцінка наслідків екстремальних повеневих ситуацій засобами просторового аналізу ПС”, Вісник геодезії та картографії, № 2, 2000. -с.37-42.

3. Ищук А.А., Козлитин В.Е., Сенченко А.Д., Швайко В.Г. “Прогнозно-моделирующис комплексы для Правительственной информационно-аналитической системы по чрезвычайным ситуациям”, http://www.dataplus.ru/WlN/ARCREV/Number_21/14_model.html

4. “Стан природно-техногенної безпеки України та основні напрямки підвищення її рівня” (доповідна записка). Київ: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Національна Академія наук України, 2000.

5. FloodArea ArcView - Extension for simulating flooded areas http://www.geomer.de/engl/products/software/floodarea.html