Дослідження відтворення розподілу провідності в електричній томографії на основі використання обернених результатів вимірювання

2011;
: pp. 31-36
Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”

Наведено алгоритм відтворення розподілу провідності. який ґрунтується на використанні обернених результатів виміряних напруг. Ефективність досліджуваного алгоритму порівняна із прямим та непрямим алгоритмами реконструкції. Результати моделювання показують, що досліджуваний алгоритм забезпечує кращу збіжність ітераційних процедур розв’язання оберненої задачі томографії.

1. Дорожовець М.М. Томографічні вимірювання просторового розподілу фізичних величин на прикладах електричної та акустичної томографій: дисертація доктора технічних наук. – Львів, 2001. – 335 с.

2. Primrose K., Qiu C. Performance and Application Studies of an Electrical Resistance Tomography System // 1st World Congress on Industrial Process Tomography, Buxton, Greater Manchester, April 14-17, 1999. pp. 133- 139.

3. Дорожовець М.М. Використання теореми варіацій для розрахунку матриці Якобі для оберненої задачі електричної томографії // Вісник Держ. ун-ту “Львівська політехніка”, “Електроенергетичні та електромеханічні системи”. – 2003. – № 479. – С. 67– 71.

4. Brydak K., Dorozhovets M. Szybka metoda rozwiązania zagadnienia odwrotnego tomografii elektrycznej // Pomiary, Automatyka, Kontrola. N9_bis, 2007, T.II. – S.425–428.

5. Дорожовець М.М., Пригродський А.Б. Прямий та опосередкований методи відтворення провідності в електричній томографії // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2010. – № 71. – С. 3–7.