Матричний метод проведення FMEA-аналізу як інструмент прогнозування якості продукції

2017;
: pp. 80-84
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра метрології, стандартизації та сертифікації
Національний університет “Львівська політехніка”

Описано особливості й специфіку реалізацій методу FMEA-аналізу відповідно до вимог чинних нормативних документів. Запропоновано застосування матричного методу оцінювання якості продукції та послуг для прогнозування якості продукції машинобудівного виробництва. ПОдано спосіб формування матриць якості під час проектування виробу, підготування виробництва, виконання технологічних процесів, вихідного контролю готового виробу, аналізу факторів і умов навколишнього середовища. Викладено оригінальний підхід для формування еталонних матриць якості продукції на всіх етапах життєвого циклу. Подано рекомендації щодо застосування матричного методу проведення FMEA-аналізу у практиці діяльності машинобудівного підприємства.

1. ISO/TS16949 Quality management system. – Particular requirements for the application of ISO9001:2008 for automotive production and relevant
service part organization.

2. СТП 50.010-2013 Система менеджмента качества. Метод анализа видов и последствий потенциальных дефектов (Метод FMEA).

3. ІЕС 60812:2006. Analysis techniques for system reliability – Procedure for failure mode and effects analysis (FMEA).

4. Панюков Д. И. Инженерные методы управления качеством. Анализ видов, причин и последствий потенциальных дефектов (FMEA): учеб. пособ. / Д. И. Панюков, А. В. Скрипачев. – Тольятти: ТГУ, 2007. – 133 с.

5. Ванько В. М. Метод оцінки якості продукції та послуг за допомогою теорії матриць / В. М. Ванько, П. Г. Столярчук // Вимірювальна техніка
та метрологія. – 2007. – № 67. – С. 108–114.

6. FMEA-анализ видов и последствий потенциальных отказов / Крайслер Корп., Форд Мотор Компани, Дженерал Моторс Корп: руководство. – 4-е изд., 2008.

7. MILSTD-1629A. Procedures for performing a failure mode, effects and criticality analysis, 1984.

8. Анализ видов, последствий и причин потенциальных несоответствий (FMEA). Метод указания // Вашуков Ю. А., Дмитриев А. Я., Митрошкина Т. А. // Самарский государственный аэрокосмический университет. – 2008. – 31 с.

9. Микийчук М. М. Метрологічне забезпечення якості продукції на етапі виготовлення / М. М. Микийчук. – Вижниця: Черемош, 2014. – 256 с.