Вимірювання магнетної проникності феромагнетних рідин

Західночеський університет в Пльзені
Західночеський університет в Пльзені

Стаття описує метод вимірювання магнетної проникності феромагнетних рідин. Вимірювання магнетної проникності є ускладненим для феромагнетних рідин через їх агрегатний стан та відносно низькі значення магнітної проникності. Методи, що використовуються для вимірювання магнетних характеристик феромагнітних твердих тіл не є придатними у випадку феромагнітних рідин. У статті пояснено причину виникнення похибок та проведено модювання розподілу поля для таких випадків. Запропоновано методику визначення магнітних властивостей рідин, що усуває вказані недоліки.

1. W. Szelag, "Finite element analysis of the magnetorheological fluid brake transients", COMPEL - The International Journal for Computation and Mathematics in Electrical and Electronic Engineering, vol. 23, no. 3, pp. 758-766, 2004.
  2. P.Polcar, P.Kropik, and B.Ulrych, "Actuator with erromagnetic plunger working in ferrofluidic fluid", Przeglad Elektrotechniczny, vol. 88, no. 7 B, pp. 214-216., 2012.
  3. S.Tumkanski, "Handbook of Magnetic Measurements", Taylor & Francis US, 2011
  4. D. Mayer and P. Polcar, ”A novel approach to measurement of permeability of magnetic fluids.” Przeglad Elektrotechniczny, vol. 88, no. 7 B, pp. 229-231, 2012.
  5. HPFEM GROUP, http://hpfem.org, Nov. 11, 2011.