Прогнозування фізичних та колекторських властивостей порід-колекторів у геологічних структурах із нетрадиційним газом

2013;
: pp. 329 - 331
Надіслано: Липень 30, 2013
Карпатське відділення Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України

Пропонується розрахунок емпіричних співвідношень, які пов’язують об’ємний стиск, пористість та тиск у пористих породах довільного геологічного регіону. Проведено розрахунок кореляційних зв’язків та емпіричних залежностей між колекторськими властивостями і параметрами пружних хвиль, розрізнення сухих і флюїдонасичених порід на прикладі даних Залужанських свердловин. Проведено розрізнення флюїдів нафти і води за параметром густини. Побудовано алгоритм розрахунків.

1. Вербицкий Т.З. Физическая природа нелинейной упругости геологических сред с фазовыми ми­кронеоднородностями и особенности распре­деления в них упругих волн / Т.З. Вербицкий. – К.: Геофиз. сб. АН УССР, вып.75. – 1977. – С. 16-24.
  2. Джеваншир Р.Д. Оценка пористости и компонентного состава пород по данным ГИС на ПК с использованием методов математической алгебры / Р.Д. Джеваншир, Т.С. Бржестовская. – Баку: ИПГНГМ АН Азербайджана: Геология нефти и газа. – 1992. – № 8.
  3. Корн Г. Справочник по математике для научных работников и инженеров / Г. Корн, Т. Корн. – М. : Наука. – 1970. – 720 с.
  4. Лесной Г. Возможности определения скоростной модели с эллиптической анизотропией с помощью прямого преобразования сейсмограмм общих источников в сейсмические изображения геологической среды // Геолог України. – 2010. – № 4(32). – С. 69–75.
  5. Математическое моделирование в сейсморазведке / [Т.З. Вербицкий, Р.С. Починайко, Ю.П. Стародуб, А.С. Федоришин]. – К. : Наук. думка. – 1985. – 275 с.
  6. Петкевич Г. И. Акустические исследования горных пород в нефтяных скважинах / Г. И. Петкевич, Т. З. Вербицкий. – К.: Наук. думка. – 1970. – 126 с.
  7. Петкевич Г. И. Исследование упругих свойств пористых геологических сред, содержащих жид-кости / Г. И. Петкевич, Т. З. Вербицкий. – К.: Наук. думка. – 1965. – 76 с.
  8. Хекало П. І. Прогнозування фізичних і колекторських властивостей гірських порід за теоретико-емпіричними залежностями / П. І. Хекало. – К. : Геофіз. журн., 2008. – С.151-160. – 30, № 6.
  9. Grechka V. Application of Seismic Anisotropy in the Oil and Gas Industry. EAGE Publication bv, Houten. – 2009.