білок

ВПЛИВ ЛІМІТУЮЧИХ АМІНОКИСЛОТ НА ОКРЕМІ БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ В ОРГАНІЗМІ ТВАРИН

Проаналізовано ефективність застосування найбільш лімітуючих амінокислот (лізину, метіоніну  і  треоніну)  у  раціонах  свиней  з  метою  забезпечення  їх  організму  протеїном. Отримані  результати  вказують  на  прямий  зв’язок  між  рівнем  вказаних  амінокислот  у раціоні свиней та концентрацією загального протеїну і обернений зв’язок із вмістом вільних амінокислот у плазмі крові. Крім цього, у крові свиней, яким до раціону додавали зазначені амінокислоти  відмічено  зниження  концентрації  сечовини,  глюкози  і  неестерифікованих жирних кислот. 

Гідротроп-індукована міцелярна фаза додецилсульфату натрію як новий детергент для вилучення та стабілізації білків

Дані рентгенофазового аналізу та інфрачервоної спектроскопії підтверджують гелеподібну природу міцелярної фази додецилсульфату натрію індукованої добавками хлориду натрію та саліцилової кислоти. Така міцелярна фаза переважно складається з води (ωH2O > 50 %), яка формує внутрішньомолекулярні водневі зв’язки з основними компонентами міцелярно-екстракційної системи. Встановлена здатність даної міцелярної фази кількісно вилучати білки (R > 94 %) із збереженням їх каталітичної активності та дисперсності.

Дезінфекція сироватки та зміна її властивостей під дією ультразвукового випромінення

Досліджено вплив ультразвукової кавітації на життєдіяльність мікроорганізмів, що містяться в молочній сироватці. Визначено вплив різних газів на проходження процесу дезінфекції та окиснення органічних речовин, що містяться у молочній сироватці. Показано, що в хімічній структурі сироватки після ультразвукової обробки відбувається деструкція білків. Досліджено деструкцію макромолекул білка і виявлено розгалужені аміно і карбоксильні групи в пептидах сироватки.