блокчейн-технологія

ТЕХНОЛОГІЯ БЛОКЧЕЙН ДЛЯ СТВОРЕННЯ NFT- ТОКЕНІВ – ЯК СФЕРА АКТУАЛІЗАЦІЇ ПАМ’ЯТОК ФОРТИФІКАЦІЙНОЇ АРХІТЕКТУРИ

У статті на основі стислого огляду сучасного стану та досвіду застосування цифрової технології блокчейн окреслено можливості її використання у сфері нерухомої культурної спадщини взагалі й фортифікаційної архітектури зокрема. Зафіксовано досвід успішного використання NFT-токенів у вітчизняній музейно-культурній сфері та досвід формування ринку крипто-спадщини. Розглянуто специфічні особливості фортифікаційної спадщини як об’єкт зацікавленості крипто-художників.

Створення, інституціоналізація та правове регулювання Blockchain (Блокчейн): аспекти міжнародного досвіду

Висвітлено дискусійні питання історії створення технології Blockchain та аспекти міжнародного досвіду її інституціоналізації та правового регулювання.

Технологія BLOCKCHAIN у контексті можливостей цифровізації ефективного публічного адміністрування

Актуальність досліджуваної проблеми зумовлюється потребою зробити публічне управління й публічне адміністрування в державі більш прозорим, насамперед, через виведення такої системи урядування, до якої в громадян була б довіра. Наголошується, що в суспільстві віднедавна усе активніше замислюються над електронним уряду- ванням, ширше – над шляхами створення інноваційних інструментів, які б допомогли краще виконувати державні зобов'язання перед ним. Підкреслюється, що у цьому сенсі, Blockchain є найбільш багатообіцяючою та по-справжньому інноваційною технологією.

Застосування блокчейн-технологій в публічному управлінні

Проаналізовано зарубіжний досвід використання блокчейн-технологій у сфері публічного управління та окреслено перспективи їх запровадження в Україні.

ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ BLOCKCHAIN У ПУБЛІЧНОМУ УПРАВЛІННІ: ПЕРСПЕКТИВНІ СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ Й ПОТЕНЦІЙНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

АнотаціяАктуальність зазначеної у заголовку проблеми зумовлюється стрімким поширенням в Україні (і не лише) інформаційних технологій. Вони призводять до віртуалізації багатьох сфер життєдіяльності суспільства, а відтак, - до зростання значимості зберігання, передачі та захисту інформації в електронному вигляді, обробка якої відбувається у глобальних та локальних інформаційних системах з використанням інформаційних технологій.